آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

عکس | راز عجیب و غریب دریای بالتیک

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این ناهنجاری دریای بالتیک یک یافته بی سابقه است؛ هاله‌ای از رمز و راز پیرامون پس زمینه آن باعث شده است که از آن به عنوان راز دریای بالتیک یاد شود.

بیشتر بخوانید:

سونامی با طول موج 1.5 کیلومتر | سیارک قاتل دایناسور با کره‌زمین چه کرد؟

عکس | خفاش‌ها و انسان‌ها از همیشه به هم نزدیک‌تر؛ خطری که بیخ گوش انسان است

این شی مرموز در آب های بین سوئد و فنلاند قرار دارد و شبیه قارچ است و ۳-۴ متر یا ۱۰-۱۳ فوت از بستر دریا بالا می رود. به نظر می رسد شی اصلی دارای لبه های مستقیم، خطوط ساختمانی و جعبه های کشیده شده باشد. قسمت بالای قارچ مانند این شیء همچنین دارای شکاف هایی است که با مواد سیاه ناشناس پر شده است. بسیاری آن را سنگ غول پیکر، دریچه ای به جهان دیگر، استون هنج زیر آب، یا تشکل های دایره سنگی عجیب ساخته شده توسط برخی از تمدن های گذشته نامیده اند.

با این حال، راز پیرامون موجودیت به دلیل عدم آگاهی از اندازه و شکل آن نیست، بلکه به دلیل ناتوانی کاشفان و سایر دانشمندان در طبقه بندی دلیل قرار گرفتن آن در ته دریا است. این موجود در عمق حدود ۹۱ متری زیر آب غوطه ور شده است و محیطی حدوداً ۱۸ متری دارد.

عکس | راز دریای بالتیک؛ شی ناشناسی که تجهیزات الکترونیکی را مختل می‌کند!

این شکل منحصر به فرد و ارتفاع غیرقابل توضیح آن حداقل ۱۳ متر جای خود را به ادعاهای علمی داده است که موجودیت یک شی پرنده ناشناس (UFO) است. چنین ادعاهایی باعث شد که شیء دیسکی شکل و جغرافیا به عنوان "UFO دریای بالتیک" برچسب گذاری شود.

این ادعاها در مورد رمز و راز دریای بالتیک زمانی تقویت شد که سکوهای روسازی مانندی از موجودیت تا فاصله حدود ۳۰۰ متری پیدا شد. یکی دیگر از عوامل حمایت کننده از ادعاهای بشقاب پرنده در منطقه دریای بالتیک، عدم قابلیت دوام تجهیزات الکتریکی کاوشگران بود، مانند ابزارهای سونار و تلفن های ماهواره ای، در حالی که نزدیک به موجودیت ناشناس بود.

از بالا، شی دایره ای شکل شبیه شاهین هزاره شهرت جنگ ستارگان است.

اگرچه نظریه‌های زیادی توسط دانشمندان، زمین‌شناسان و کارشناسان وجود دارد که ادعا می‌کنند این شی می‌تواند پیوندی در تکامل انسان باشد، یا پایگاه یک U-Boat یا یک کشتی نازی که در طول جنگ سرد غرق شده، یک یخچال طبیعی یا یک ذخیره یخبندان باشد. به عصر یخبندان، که در نتیجه فرآیندهای ذوب یخبندان یا فرآیندهای پس از یخبندان ظاهر شد، با این حال، هیچ یک از این تئوری ها نمی توانند توضیح دهند که چرا به نظر می رسد تجهیزات الکتریکی در نزدیکی آن نادرست عمل می کنند. به گفته محققان، تمام تجهیزات الکترونیکی در نزدیکی شی ناشناس متوقف می شوند.

همه مؤسسه‌هایی که عملیات تحقیقاتی انجام دادند، چه مؤسسه اقیانوس‌شناسی وودز هول یا مؤسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری و محققان دانشگاه ایالتی آریزونا، همین ادعا را داشتند.

جالب است که برخی از محققان ادعا می کنند که این شی از فلز ساخته نشده است. از این رو نمی تواند دلیلی بر تماس فرازمینی باشد. تئوری های زیادی پیرامون آن وجود دارد. بسیاری از فرضیه ها آن را نتیجه فعالیت آتشفشانی در بستر دریای بالتیک می دانند. دیگران همچنین فکر می کنند که ممکن است یک آتشفشان، یک سیارک یا یک شهاب سنگ باشد که هزاران سال پیش در کف دریا سقوط کرده است.

۲۲۷۲۲۷

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا