آخرین و مهمترین خبرهای جهان

«نعمت برادری» و «برادرکشی»

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

خداوند ضمن دعوت حکومت و مردم به اعتصام به حبل الله و اتحاد(وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَميعاً وَ لا تَفَرَّقُوا)، رهاورد بعثت و انقلاب نبی مکرم را یادآوری کرده و در خطابی عام به اصحاب قدرت و عموم مردم می‌فرماید: «وَ اذْكُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنْتُمْ أَعْداءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْواناً وَ كُنْتُمْ عَلى‏ شَفا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَكُمْ مِنْها» به یادآورید که همگی با هم دشمن بودید [و طاغوت جاهلی برای حفظ سلطه خود بین شما تخم کینه و عداوت کاشته بود] و خداوند به واسطه «نبی رحمت» بین شما الفت ایجا کرد و همگی بسان برادر شدید و بر لبه پرتگاه نابودی بودید و خدا شما را نجات داد» و در ادامه برای حفظ این وحدت و یکپارچگی توانمندان را به «امر به معروف و نهی از منکر» فرامی‌خواند و از اختلاف و دو و چند دستگی دوباره و به جان هم افتادن که خواست قدرتمندان ظالم است، هشدار می‌دهد. (آل عمران 105-102).

مردم ایران در دوران حکومت طاغوت همین وضعیت ناگوار را داشتند و ساواک بین همه کینه و عداوت و ترس ایجاد کرده بود به گونه‌ای که برادر از برادر می‌ترسید و …؛ با انقلاب اسلامی، نعمت «برادری» به مردم هدیه شد و مسلمان در کنار غیر مسلمان، شیعه در کنار سنی، روستایی دوش به دوش شهری، زن همراه مرد و جوان دست در دست پیر علیه ظلم و سرکوب قیام کردند و با پیروزی انقلاب 57، «آزادی و سالاری» به دست آوردند و زمانی که استکبار جهانی خواست با تحمیل جنگ، آنان را به بردگی سابق بازگرداند با همان اتحاد و برادری پشت دشمن را به خاک مالیدند و هشت سال با دست خالی در برابر هجوم بعثی متکی به قدرت‌های جهانی مقاومت کردند و وجود شهیدان بی‌شمار از غیر مسلمانان و غیر شیعیان و از همه اقشار گواه این حقیقت متعالی است.

متأسفانه سالیانی است بعضی بدون توجه به خواست و رأی مردم بر برخی مناصب تکیه زده و غیر خودشان را به تیغ نظارت استصوابی و در همه زمینه‌‎ها حتی برای تصدی ریاست اداره‌ای کوچک یا عضویت در شورای شهر یا عضویت در نظام مهندسی و کانون وکلا و …، از صحنه بیرون رانده و بدین سان هر روز جمعی کثیر را از کشتی انقلاب پیاده کرده‌اند!

در اعتراض به این رویه ناصواب سال‌ها است که مردم به هر بهانه‌ای اعتراض می‌کنند ولی هر بار «نفوذی‌هایی» از داخل دست در دست «نفوذی‌های دشمن» خارجی و «معترضان خشمگینِ جاهل و افسار گسیخته» اعتراضات مردمی را به سوی برادرکشی و اغتشاش سوق داده و برای طرف مقابل بهانه می‌سازند.

وقایع مشکوک عاشورای 88 و توهین به قرآن و پاره کردن عکس امام و …، جلوی چشم و عبرت مردم است بدون این که عامل با وجود دوربین‌های بی‌شمار در هر نقطه، شناسایی و انگیزه‌اش معلوم گردد! امروز که دوباره اعتراضات مردم شعله ور شده، نفوذی‎‌ها و «معترضان جاهل و کم توجه» همراه با «نفوذی‌های دشمن بیرونی» به مثابه «مثلثی شوم» دست در دست هم داده تا اعتراضات به حق مردم را منحرف ساخته و به سوی «برادر کشی، وحشیگری و ایجاد ناامنی» سوق دهند. مردم ما هنوز فاجعه «سینما رکس آبادان» را به یاد دارند که چگونه برای بدنام کردن انقلابیون، نفوذی‌های کانون قدرت و یا جاهلانی که در صف معترضان بودند یا نفوذی‌های خارجی یا هر سه در دست هم، جمعیتی بی‎گناه را به خاک و خون کشیدند.

امیدواریم آنان که باید، متنبه شوند که ادامه دادن به سیره غلط «بی‌اعتنایی به مردم و رضایتشان» حرکتی محکوم به شکست است و معترضان هم هشیار باشند و اجازه ندهند «دوستان نادان با دشمنان آگاه داخلی و خارجی» دست در دست هم داده و موجبات بدنامی و مشوّه شدن اعتراضات و زمینه‌های برخور قهری را فراهم آورند. ما امروز بیش از همیشه به برادری و همدلی و حفظ آن محتاجیم و هر کس خلاف این نیاز عمومی حرکت کند و نفرت‌پراکنی نماید و زمینه برادرکشی فراهم آورد، قطعا دشمن واقعی ملت است و برای ناکام گذاشتن دشمنان واقعی مردم، به هوشیاری و اتحاد فوق العاده محتاجیم.

انتهای پیام

برچسب هااحمد حیدری اعتراضات
منبع : انصاف نیوز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا