آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

موسی‌پور: ابرتهاجم سال 1401 با هوشیاری مردم خنثی شد

اداکسو

موسی‌پور: ابرتهاجم سال 1401 با هوشیاری مردم خنثی شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: ابرتهاجم و توطئه بین‌المللی سال ۱۴۰۱ که دشمن به خیال خام خود در پی ضربه آخر بود، با حضور حماسی و پرشور و عظیم مردم هوشیار و بصیر خنثی شد.

موسی‌پور: ابرتهاجم سال 1401 با هوشیاری مردم خنثی شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین موسی‌پور نماینده ولی‌فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی با تجلیل از شخصیت اخلاقی، فرهنگی و اجرایی حجت‌الاسلام مروی و تشریح عملکرد مثبت و رضایت و اعتماد مقام معظم رهبری به ایشان، توفیق خدمت در مضجع نورانی آستان ملکوتی ثامن‌الحجج علی ابن موسی الرضا (علیهما آلاف التحیة و الثناء) را عنایتی الهی و مایه مباهات و افتخار دانست.

وی با اشاره به پیشینه و نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ وظیفه این شورا را سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، ساماندهی، نظارت و راهبری برنامه‌های سیاسی مذهبی و انقلابی، بزرگداشت ایام‌الله و زمینه‌سازی برای حضور مردم در مقاطع حساس و خطیر و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان دانست و افزود: سالانه هزاران برنامه خُرد و کلان فرهنگی_تبلیغی و اجتماعات محلی، منطقه‌ای و ملی توسط این نهاد مردمی با همکاری دستگاه‌های عضو و تشکل‌های مردم‌نهاد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: ابرتهاجم و توطئه بین‌المللی سال ۱۴۰۱ که دشمن به خیال خام خود در پی ضربه آخر بود، با حضور حماسی و پرشور و عظیم مردم هوشیار و بصیر خنثی شد و نقش اول را در این مقابله جهانی مردم داشتند.

حجت‌الاسلام موسی‌پور در ادامه این جلسه، رویکردهای جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را تأثیرگذار و مؤثر دانست و افزود: با توجه به شناختی که از حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور دارم و تجربه و لیاقت ایشان؛ بی‌شک حضورشان در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منشأ خدمات ارزنده و ماندگاری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ابعاد شخصیتی امامین انقلاب، افزود: نقش و اهمیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برگزاری مناسبت‌ها محسوس بوده و بسترسازی مؤثر برای حماسه باشکوه مردم در مناسبت‌های مختلف است.

وی ادامه داد: مردمی‌سازی مناسبت‌ها بسیار مهم است که در دوران جدید شاهد برداشته شدن گام‌های جدی هستیم و نقش‌آفرینی مردم باید هر چه بیشتر افزایش یابد.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: ما میراث‌داران ایثارگری‌های بزرگانی همچون امام راحل، مقام معظم رهبری و شخصیت‌ها و چهره‌هایی مانند شهید بهشتی، شهید مطهری و شهدای محراب هستیم که باید با جهاد تبیین به ابعاد شخصیتی این بزرگان پرداخته شود و در قالب برنامه‌های متنوع و جذاب، جامعه هدف به‌خصوص نسل جوان با آن‌ها آشنا شوند و در الگویابی از این اسوه‌های انقلابی درس‌آموزی کنند. متأسفانه عده‌ای در صدد هستند تا سیره، منش، عرفان، سیر و سلوک و آثار اخلاقی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به فراموشی سپرده شود که می‌بایست بیش از گذشته به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به حادثه تروریستی بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی که منجر به شهادت شهید بهشتی در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ شد و همچنین قیام خونین هفدهم شهریور، عنوان کرد: حادثه غم‌انگیز هفت‌ تیر که منجر به شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان شد، موضوع بسیار با اهمیتی است که باید به‌طور شایسته به آن پرداخته شود، گرامی‌داشت یاد شهدای این حواث تلخ باید با آشنایی و بالا بردن شناخت مردم نسبت به آن و همچنین بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و خلاقانه برگزار شود تا برای نسل‌های جدید به درستی تبیین شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ابعاد مختلف شخصیت شهید بهشتی و یاران ایشان و قدرت انقلاب برای ایستادگی در برابر این حوادث و توطئه‌ها مورد توجه قرار گیرد و برای جامعه تبیین شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه مردمی برگزاری کردن مراسم و مناسبت‌های ملی و انقلابی بسیار ارزشمند و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نهادی انقلابی است که گام‌های مؤثری را در این خصوص برداشته و همواره مورد تأیید رهبر انقلاب و در صراط مستقیم انقلاب اسلامی بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: ما امروز نیازمند تشریح ابعاد فرهنگ اسلام و ابعاد انقلاب اسلامی هستیم. نیازمند شهید مطهری­‌ها، کتاب­‌ها و آثار او به عنوان بزرگ­ترین مرجع برای مراجعه به افکار و اندیشه او برای فهم فرهنگ اسلام و راه صحیح انقلاب اسلامی‌مان هستیم. شخصیت‌هایی همچون شهید مطهری یک سرمایه بزرگ که برای جامعه دیروز، امروز و نیز فردای ما خواهد بود و ما باید از این سرمایه‌­ها به عنوان سرمایه­‌های بزرگ برای عدم انحراف نسل جوان انقلابی و فداکار برای پیشرفت کشور به خوبی استفاده کنیم.

پایان پیام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا