آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

عکس |‌ تصویر کمتر دیده شده از مارمولک‌ شگفت انگیز اژدها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مارمولک کمربند آرمادیلو، مارمولک بومی استان‌های کیپ شمالی و غربی آفریقای جنوبی است، ما را به یاد چیزی جز یک اژدهای کوچک نمی‌اندازد. این شباهت به ویژه زمانی که آنها برای محافظت از خود در برابر خطر – رفتاری که نام آنها را به ارمغان آورده است – خود را جمع می کنند، آشکار می شود.

این مارمولک‌ها، وقتی خطری را در اطراف خود احساس می‌کنند، به شکل توپ در می‌آیند. سپس انتهای دم خود را گاز می گیرند و توپ های کوچکی از فلس ها و میخ های سخت تشکیل می دهند. به این ترتیب، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که زیر شکم نرم ترشان از شکارچیان مزاحم مانند مارها، مانگوس ها و پرندگان بزرگ در امان است.

عکس |‌ این مارمولک‌ از دل افسانه‌های اژدها سر برآورده است!

این گونه زنده زا هستند. آنها همچنین تمایل دارند فقط یک بار در سال فرزند آوری کنند که آنها را از اکثر گونه های مارمولک متمایز می کند.

این مارمولک ها در گروه های ۲ تا ۶۰ نفر با میانگین ۶ نفر زندگی می کنند. اعضای این گروه ها را لزوما اعضای خانواده تشکیل نمی دهند. جالب اینجاست که گفته می شود زندگی گروهی دائمی از این نوع، در بین مارمولک ها غیر معمول است.

آنها برای برقراری ارتباط با یکدیگر از تکان دادن دم، تکان دادن سر، یا تکان دادن زبان استفاده می کنند. برخی از این اقدامات ممکن است به تولید مثل کمک کند، در حالی که برخی دیگر، مانند تکان دادن زبان، ممکن است به عنوان علائم هشدار دهنده استفاده شوند.

227227

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا