آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

سردار تنگسیری: در آینده سرعت شناورهای سپاه چند برابر سرعت شناورهای آمریکایی می‌شود

اداکسو

سردار تنگسیری: در آینده سرعت شناورهای سپاه چند برابر سرعت شناورهای آمریکایی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در آینده سرعت شناورهای سپاه چند برابر سرعت شناورهای آمریکایی می‌شود.

سردار تنگسیری: در آینده سرعت شناورهای سپاه چند برابر سرعت شناورهای آمریکایی می‌شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه شامگاه دوشنبه در گفتگویی تلویزیونی درباره آخرین دستاوردهای این نیرو در حوزه تقویت توان رزم، اظهار داشت:موشک های بالستیک در نیروی دریایی سپاه در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت و هر آنچه که فکر کنید در نیروی دریایی سپاه مورد نیاز است. در واقع، نیروی دریایی سپاه در تجهیزات و فضا راهبردی‌ است.

وی با بیان اینکه مطابق با فرمایشات فرمانده کل قوا، نیروی دریایی سپاه یک نیروی بسیار مهم است، افزود: برای اینکه نیروی دریایی سپاه به یک نیروی عملیاتی تبدیل شود به تجهیزاتی نیاز دارد که بتواند آن را در سریع‌ترین زمان به حالت عملیاتی از هر نقطه‌ای برساند.

وی افزود: دو شناور دیگر از کلاس شهید سلیمانی در دست ساخت داریم که یکی شناور شهید حسن باقری و بعدی شناور شهید صیاد شیرازی که یکی را وزارت دفاع و دیگری را نیروی دریایی سپاه ساخته است.

وی با بیان اینکه شناور شهید باقری آماده است و در سال جدید رونمایی می‌شود، افزود: شناور شهید باقری توان مقابله با هواپیماهای دشمن تا فاصله ۱۵۰کیلومتری را دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره ناو شهید مهدوی نیز که اخیرا به ناوگان این نیرو پیوسته است، گفت: در ناو شهید مهدوی انواع پهپادهای انتحاری و شناسایی وپهپادهای عمودپرواز حضور دارند که برد پهپادهای انتحاری در ناو شهید مهدوی به ۱۳۰۰ کیلومتر می‌رسد.

سردار تنگسیری با اشاره به سایر ویژگی‌های ناو شهید مهدوی بیان کرد: ناو شهید مهدوی یک ناو پشتیبانی رزمی با ماموریت پشتیبانی و هم‌پایی است که می تواند ۵ فروند بالگرد در پاشنه و ۴ فروند بالگرد در عرشه جای دهد. این شناور می تواند موشک و قایق نیز در خود حمل کند.
وی ادامه داد: ناو شهید مهدوی دومین شناور اقیانوس‌پیمای نیروی دریایی سپاه پس از ناو شهید رودکی است. البته شناور شهید رودکی نیز به تجهیزات مختلف دفاعی مجهز شده است.

سردار تنگسیری گفت: ما تاکنون ۷۲۰ فروند شناور موشک‌انداز، راکت‌انداز، اژدرافکن و اقیانوس‌پیما و همچنین، سامانه‌های موشکی و جنگالی را وارد نیروی دریایی سپاه کردیم.
وی با بیان اینکه الحاق دهم به نیروی دریایی سپاه با الحاق های گذشته یک تفاوت اساسی دارد، افزود: ما روزی آرزو داشتیم که بتوانیم روی شناورهای عاشورا که پایین‌ترین پایه شناورهای نیروی دریایی سپاه است، موشک نصب کنیم.

سردار تنگسیری عنوان کرد: شناورهای طارق نیروی دریایی سپاه به موشک‌های ۱۸۰ کیلومتری مجهز شده‌اند که توسط نیروی دریایی سپاه طراحی و تولید شدهاست و این شناور می‌تواند با ۶۰ نات سرعت این‌ موشک را شلیک کند.

وی درباره تجهیز شناورهای نیروی دریایی سپاه به موشک‌های پدافندی با بیان اینکه دغدغه فرماندهان ما این بود برای پوشش هوایی شناورها فکرکنیم، خاطرنشانکرد: روی شناور عاشورا موشک کوثر۲۰۰ را تعریف کردیم و این موشک ۱۰ کیلومتر برد دارد. همچنین موشک نواب را صنایع هوافضا ودجا تولید کرده که موشکیعمود پرتاب است و روی شناور ذوالفقار که ۷۰ نات سرعت دارد نصب شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: روی این شناور ۴ فروند موشک نواب نصب شده است؛ همچنین شناور شهید سلیمانی هم مجهز به موشک نواب است و روزگذشته با موفقیت این موشک که ۲۵ کیلومتر برد دارد را تست کردیم.

سردار تنگسیری تاکید کرد: روی شناور شهید سلیمانی موشک‌های صیاد ۳ با برد ۱۵۰ کیلومتر هم نصب شده است.

وی همچنین درباره سرعت شناورهای سپاه با بیان اینکه در حال حاضر شناورهای تندرو سپاه ۹۰ نات معادل ۱۷۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارند، گفت: اینشناورها دارای موشک‌های کروز نصیر با برد ۱۲۰ کیلومتر است و در آینده سرعت شناورهای سپاه به ۱۲۰ نات یعنی ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین درباره حضور شناورهای هدایت‌پذیر در سبد تسلیحات این نیرو، گفت: پهپاد (شناور هدایت پذیر از دور) با هوش مصنوعی داریم که یک فروند لیدر (فرمان‌دهنده) و ۳۰ الی ۵۰ فروند دنباله‌رو دارد که در صورت انهدام لیدر یکی دیگر جایگزین می‌شود.

وی با اشاره به تلاش نیروهای ارتش و سپاه برای تأمین امنیت کشتی های تجاری گفت: نیروها‌ی ارتش و سپاه روی ۳۸ کشتی تجاری برای تامین امنیت مستقر هستند.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا