آخرین اخبار روز استان های ایران

تاکید مدیرکل راهداری لرستان بر ایمن سازی جاده های استان در فصل سرما

 تاکید مدیرکل راهداری لرستان بر ایمن سازی جاده های استان در فصل سرما

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت : با توجه به قرار داشتن در آستانه فصل راهداری زمستانی، در اجرای پروژه های ایمن سازی محورهای مواصلاتی و بازگشایی دهانه پل ها و ابنیه فنی راه استان تسریع شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، عباس شرفی در اولین جلسه شورای راهداری این اداره کل که با حضور اعضای شورای معاونین و روسای شش شهرستان برگزار شد، گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران، در حال حاضر وضعیت مناسبی از نظر روکش آسفالت راه های اصلی، ابنیه فنی راه و به روزرسانی ماشین آلات داریم اما نیاز است در تکمیل پروژه های ایمن سازی محورهای مواصلاتی شامل: روشنایی، نصب گاردریل و نیوجرسی تسریع گردد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه فصل بارش و راهداری زمستانی قرار داریم، ضرورت دارد روسای ادارات شهرستانی نسبت به بررسی وضعیت و بازگشایی دهانه پل ها و ابنیه فنی راه اقدام کنند و درصورت عدم بازگشایی و بروز هرگونه خسارت در زمان بحران، هیچ توجیهی پذیرفته نیست.

وی خواستار پیگیری دپوی شن و نمک در راهدارخانه های سراسر استان توسط روسای شهرستان ها و در هماهنگی با معاونت راهداری تا قبل از فصل سرما شد و گفت: با در نظر گرفتن اولویت راه های اصلی در راهداری زمستانی، از محورهای فرعی نیز مراقبت کافی صورت پذیرد.

شرفی گفت: در راه روستایی نیز پروژه های بهسازی و احداث ابنیه فنی خوبی آغاز شده است که باید در جذب اعتبارات راه روستایی تلاش کنیم.

وی حذف پیچ پرتصادف مله شبانان در محور خرم آباد_کوهدشت را از اقدامات شایسته تقدیر شهرستان چگنی عنوان کرد.

عارف امرایی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز بر صیانت از حریم راه ها و ثبت عملیات متفرقه راهداری در سامانه Rms تاکید کرد و افزود: در شش ماهه امسال ادارات شهرستان های دلفان، خرم آباد و پلدختر با ترتیب در رتبه اول تا سوم ثبت عملیات متفرقه راهداری در سامانه Rms را کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری اصلاح ۳۵ نقطه پرتصادف در دستور کار قرار گرفته است خواستار تکمیل فرآیند اصلاح این نقاط تا پایان آبان ماه امسال شد و گفت: هشت هزار تن شن و نمک باقیمانده از سال گذشته در راهدارخانه ها دپو شده است و خرید هفت هزار تن دیگر در دستور کار داریم.

میثم قدمی معاون حمل و نقل هم خواستار هماهنگی در برقراری گشت های مشترک حمل و نقل و راهداری در مواقع بحرانی، اهتمام به مدیریت سفر و کنترل حضورگ مدیران فنی شرکت های حمل و نقل از سوی روسای شهرستان ها شد و گفت: در اسرع وقت جلسه تخصصی حمل و نقل در فصل راهداری زمستانی به منظور توجیه روسای شهرستان برگزار می شود.

مصطفی ملکی صادقی معاون‌ فنی و راه های روستایی این اداره کل گفت: استفاده از ظرفیت مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای در راهداری زمستانی بسیار حائز اهمیت است که روسای شهرستان باید مدنظر داشته باشند.

وی با تقدیر از روسای شهرستان های دلفان، خرم آباد و رومشکان در جذب اعتبارات استانی راه روستایی گفت: این اعتبارات استانی فرصتی فراهم کرد تا تعدادی پروژه راه روستایی جدید اجرایی شود.

محمدحسین امینیان مشاور مدیرکل و مدیر حراست نیز گفت: یکی از اولویت های اصلی در شهرستان ها حفظ بیت المال و نگه داری درست ماشین آلات به عنوان سرمایه سازمان و اولویت دیگر صیانت از حریم راه ها است که باید مورد توجه روسای شهرستان قرار گیرد.

این گزارش می افزاید: در این جلسه روسای ادارات تابعه معاونت راهداری و شش شهرستان پلدختر، دلفان، الشتر، کوهدشت، رومشکان و چگنی به بیان عملکرد و نیازمندی های حوزه خود پرداختند و از مهم ترین مصوبات این جلسه می توان به مهلت یک هفته ای شهرستان ها در شناسایی وضعیت پل ها و ابنیه فنی و ارسال اطلاعات به استان، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، نگهداری صحیح از ماشین آلات سبک و سنگین، پیگیری جذب اعتبارات راه روستایی، تلاش در شناسایی و پیگیری پرونده با سارقان علائم جاده ای، تکمیل پروژه های ایمن سازی محورهای استان و … اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا