آخرین و مهمترین خبرهای جهان

بورل: همه درباره ازسرگیری اجرای برجام مصمم هستند

بورل: همه درباره ازسرگیری اجرای برجام مصمم هستند

ایرنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در پایان نشست وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی تصریح کرد که برجام در مقطع حساسی قرار دارد و همه مصمم هستند که این توافق به ریل اصلی خود بازگردد.

«جوسپ بورل» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در لوگزامبورگ حاضر شد تا توضیحاتی را درباره ماحصل گفت‌وگوهای امروز بین دیپلمات های ارشد ۲۷ کشور اروپایی ارائه دهد.

او درباره برجام به مذاکرات اخیر خود با وزیر امور خارجه ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک و سفر معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای گفت‌وگو با تیم جدید مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران اشاره کرد و مدعی شد که اتحادیه اروپا سخت در تلاش است تا مذاکرات برای از سرگیری اجرای توافق هسته‌ای ایران، پی گرفته شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بدون اشاره به نقش ایالات متحده در مشکلات کنونی برجام و اینکه کدام طرف باید برای اجرای این توافق گام‌های عملی بردارد گفت: ما به روشنی اعلام کردیم که زمان به نفع ایران نیست و بهتر است که سریع‌تر به مذاکرات برگردیم.

بورل درباره مذاکرات مقدماتی با ایران در بروکسل هم گفت که مدیر سیاسی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از تمایل ایران برای برگزاری این جلسه با او و سایر اعضای برجام، پیش از مذاکرات وین خبر داد، اما هنوز زمان آن تعیین نشده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد که وظیفه او ایجاب می‌کند تا تمام تلاش خود را برای ازسرگیری فوری مذاکرات وین به کار بندد.

23311

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا