آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

بارش برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان/ احتمال مسدود شدن بعضی محورها

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا گفت: در حال حاضر با شرایط جوی ناپایداری روبه‌رو هستیم و این شرایط شاید تا آخر هفته ادامه داشته باشد. حتی در محورهایی که بارش برف نداریم، برودت و سردی هوا و لغزندگی معابر را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: با وجود بارش برف و باران در محورهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، گیلان، اردبیل، تهران، قم، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس و خراسان شمالی فعلا هیچ‌گونه مسدودی در محورها نداریم.

هادیانفر با توصیه نسبت به پرهیز از سفرهای غیرضروری در شرایط بارندگی تاکید کرد: هموطنان تا جایی که امکان دارد از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و اگر ضرورت به سفر دارند با تجهیزات ایمنی و بستن زنجیر چرخ – که یک الزام و تکلیف قانونی است – سفر کنند.

وی اضافه کرد: داشتن سوخت کافی، بررسی سالم بودن بخاری خودرو، برف پاک کن و چراغ‌های ماشین در شرایط جوی که مه یا غبار صبحگاهی هست یا در مواقعی که نور خورشید به علت مه گرفتگی کافی نیست از اصول اولیه رانندگی در فصل زمستان است.

رئیس پلیس راهور فراجا در خصوص نحوه رانندگی و لزوم احتیاط در شرایط بارندگی تاکید کرد: فاصله طولی حین رانندگی رعایت شود و تاکید داریم حتما دو و نیم برابر طول خودرو باید با خودروی جلویی فاصله داشته باشند تا شاهد تصادفات نباشیم.

وی در ادامه به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی توصیه کرد: رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بیشتر مراقبت کنند زیرا مسئولیت جان سرنشینان و مسافران به دست این عزیزان است و با دقت بیشتری رانندگی کنند تا خدای نکرده شاهد حوادث تلخ نباشیم.

رئیس پلیس راهور فراجا در خصوص احتمال انسداد محورها توسط پلیس راهور گفت: آنچه به همکاران تاکید کردیم این است که شرایط ناپایدار است و به خصوص در محورهای فرعی کوهستانی، علیرغم تلاش‌هایی که همکاران انجام می‌دهند، ولی بیم این که بهمن و ریزش کوه ایجاد شود وجود دارد. بنابراین به همکاران تاکید کردیم که هر راه و مسیری را که شاید تهدیدی برای جان رانندگان و سرنشینان باشد تا اطلاع ثانوی مسدود کنند ولی در شرایط عادی هیچ مسدودی و محدودیتی نداریم.

بارش برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان/ احتمال مسدود شدن بعضی محورها

بیشتر بخوانید:

سرما و یخبندان در ۴۱۰ شهر/ سردترین شهر ایران با دمای منفی ۲۸درجه

کولاک زمستان در سراسر کشور؛ امدادرسانی به ١٢ هزار حادثه دیده

۳۵۲۳۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا