آخرین اخبار روز استان های ایران

ابطال پروانه سوخت کامیون‌های متخلف فروش شن و ماسه

ابطال پروانه سوخت کامیون‌های متخلف فروش شن و ماسه

معاون عمرانی استانداری یزد با اشاره به تشدید نظارت بر کارگاه‌های تولید شن و ماسه و کامیون‌های حامل بار برای رعایت قیمت مصوب، گفت: در صورت تخلف ضمن باطل کردن پروانه سوخت راننده‌های متخلف، کارگاه‌ها دیگر حق ندارند به این رانندگان بار تحویل دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محسن صادقیان با اشاره به جلسه ساماندهی شن و ماسه با حضور اعضای انجمن شن و ماسه و انجمن رانندگان حمل و نقل درون شهری، سازمان صمت و شهرداری یزد در استانداری گفت: بر اساس مصوبات این جلسه، قیمت عرضه شن و ماسه در شهر یزد با در نظر گرفتن قیمت فروش، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و کرایه حمل تا زمان تحویل به خریدار فعلاً به ازای هر تن ۹۳ هزار تومان تعیین شد که این قیمت در شهرستان‌ها تا ۸۵ هزار تومان است.

وی افزود: فروشندگان موظف هستند در ازای فروش، فاکتور خرید با درج قیمت و مشخصات راننده و خودروی حامل بار به خریدار تحویل دهند. خریداران باید فاکتور رسمی خرید را از کارگاه تولیدی شن و ماسه دریافت کرده و در صورت مغایرت با نرخ مصوب، موارد تخلف را به سامانه ۱۲۴ سازمان صمت اعلام کنند.

معاون استاندار اظهار داشت: در صورت تخلف کامیون‌های فروش ماسه از قیمت نهایی، تخلفات ثبت شده به سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اعلام می‌شود و ضمن باطل کردن پروانه سوخت راننده‌های متخلف، کارگاه‌ها دیگر حق ندارند به این رانندگان بار تحویل دهند.

صادقیان ادامه داد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد نیز متعهد شد به مدت یک هفته سامانه اطلاعات رانندگان حمل شن و ماسه استان را راه‌اندازی کند تا مشخصات رانندگان مجاز حمل بار در این سامانه ثبت شده و در اختیار انجمن شن و ماسه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: همچنین انجمن شن و ماسه و بتن آماده استان موظف شد مدیریت بازار برای عرضه ماسه به میزان مورد نیاز را بر عهده گرفته و قیمت و عرضه و تقاضا را کنترل و نظارت کند.

46

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا