رپورتاژ

آنچه درباره بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا نمی‌دانید!

آیا به فکر طراحی یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا هستید؟ امروزه افراد زیادی هستند که فکر مهاجرت به کانادا را در سر می‌پرورانند. روش‌های متعددی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ روش‌هایی چون تحصیل، اشتغال و غیره.

نکته قابل‌توجه این است که مهاجرت به کانادا از طریق طرح کسب‌وکار یا طرح‌های تجاری بهترین روش برای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. برای مهاجرت از طریق کسب‌وکار و مشاغل نیاز به یک بیزینس پلن عالی و حرفه‌ای دارید.

این امر نیاز به اطلاعات دقیق، برنامه‌ریزی و مهارت‌های خاص دارد. آیا شما توانایی طراحی یک بیزینس پلن خوب را دارید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعات جامع و کامل در این زمینه هستید یا می‌خواهید ابهامات خود را برطرف کنید، دعوت می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی مناسب یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا با راه اندازی تجارت باکیفیت

عده‌ای ممکن است هدفشان از طراحی بیزینس پلن مناسب برای مهاجرت به کانادا خروج از کشور باشد. برخی افراد به دنبال ایجاد شرایط و روش‌هایی برای مهاجرت به کانادا هستند. به همین دلیل یکی از فکرهایی که در سر می‌پرورانند، مهاجرت از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار است.

عده‌ای دیگر از افراد هستند که از شرایط عالی کسب‌وکار و تجارت در کانادا مطلع هستند. هدف این افراد صرفاً مهاجرت نیست. این اشخاص برای بهره‌مندی از موقعیت‌های مناسب شغلی در کانادا اقدام به امر مهاجرت می‌کنند.

راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا مزایای بی‌شماری دارد که قابل‌چشم‌پوشی نیست. لازم است ذکر شود افرادی که به طراحی بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند از این امکان برخوردار هستند که حداکثر ۵ نفر از اعضای خانواده یا شرکای کاری خود را همراه ببرند.

اکنون نوبت شماست که ایده‌های خلاقانه خود را در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا عملی کنید. بهتر است ابتدا هدف و نوع کسب‌وکار خود را تعیین کنید. البته آگاه باشید که طراحی یک کسب‌وکار بسیار مهم و رقابت برانگیز است.

بهتر است شما در ابتدا ایده‌های کاری خود را از طریق برنامه‌های طراحی‌شده توسط کشور کانادا، موردحمایت و پشتیبانی قرار دهید.

مطمئن شوید که طرح کاری شما در کانادا برنامه‌ریزی‌شده است. شما قادر خواهید بود برای کسب‌وکار خود در سایر کشورها شعبه داشته باشید. نکته قابل‌توجه این است که قلمرو اصلی و مرکز فعالیت شما باید در کانادا باشد.

انواع تجارت در کانادا

تجارت‌های راه‌اندازی شده انواع گوناگونی دارند که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. شناسایی انواع مختلف تجارت به شما کمک می‌کند طرحی مناسب با بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا تهیه کنید.

 • تجارت‌هایی که در آن تنها یک نفر مالک و مدیر محسوب می‌شود. به این تجارت‌ها، تجارت روش‌هایی با مالکیت منفرد می‌گویند.
 • به تجارت روش‌هایی که در آن دو نفر شریک و همکار هستند، تجارت‌های مشارکتی می‌گویند.
 • تجارت‌های شرکتی به تجارت روش‌هایی می‌گویند که عده‌ای سهام‌دار در سهم شرکت باهم شریک هستند.
 • تجارت روش‌هایی نیز هستند که با همکاری چند مدیر اداره می‌شوند. به این تجارت‌ها تجارت‌های همکاری و گروهی می‌گویند.

بهترین بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا با در دست داشتن نامه حمایتی

برای راه‌اندازی کسب‌وکار و تجارت در کانادا در ابتدا شما باید به برنامه استارت آپ ویزا دسترسی پیدا کنید. دسترسی به این برنامه از طریق مؤسسه‌های معرفی‌شده و قابل‌اطمینان کانادا امکان‌پذیر است. کانادا سه مؤسسه را برای دسترسی مهاجران به برنامه استارت آپ ویزا معرفی کرده است.

در این قسمت به معرفی این سه مؤسسه و بررسی نحوه عملکردی آن‌ها می‌پردازیم.

مؤسسه های سرمایه گذاری با ریسک بالا در کانادا

اگر به دنبال یک روش سرمایه‌گذاری خطرناک با ریسک بالا هستید، این مؤسسه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این مؤسسه‌ها حتی حق رأی و تصمیم‌گیری در امور تجارتی شما را دارند. چنین روش‌هایی از حمایت‌های مالی صاحبان تجارت تا حد بالایی برخوردار می‌شوند.

در این روش شما برای دریافت برنامه استارت آپ ویزا باید دلار ۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا از مؤسسه دریافت کنید.

مؤسسه های ANGEL در کانادا

در این روش معمولاً یک شخص مسئولیت رسیدگی به کارهای شما را به عهده می‌گیرد. به این صورت که این شخص از حق مالکیت شرکت شما برخوردار می‌شود ولی حق رأی و تصمیم‌گیری ندارد. برای دسترسی به برنامه استارت آپ ویزا لازم است شما ۷۵۰۰۰ دلار کانادا از مؤسسه ANGEL دریافت کنید.

مؤسسه های انکوباتور در کانادا

نام دیگر این مؤسسه‌ها، مؤسسه‌های شتاب‌دهنده است. چنین روش‌هایی کمک قابل‌توجهی به رونق و گسترش کسب‌وکار شما می‌کنند. با وجود چنین روش‌هایی شما دیگر به حمایت مالی برای دریافت برنامه ویزا استارت آپ نیاز ندارید.

تأثیر تسلط به زبان های خارجی در یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

دسترسی به برنامه استارت آپ ویزا نیز مانند سایر برنامه‌های مربوط به مهاجرت کانادا نیاز به اثبات تسلط به زبان فرانسوی یا انگلیسی دارد. به همین دلیل اشخاص باید در آزمون‌های طراحی‌شده TCF یا TEF برای زبان فرانسه و CELPIP یا IELTS GENERAL برای زبان انگلیسی شرکت کنند.

اگر شما تسلط خود را به هریک از این دو زبان افزایش دهید، شانس ویژه‌ای برای دسترسی به ویزا استارت آپ خواهید داشت.

طراحی یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا با اثبات شرایط مالی مناسب امکان پذیر است

ممکن است با خود بگویید هدف ما از ایجاد کسب‌وکار در کانادا به دست آوردن سود و درآمد است و اثبات شرایط مالی برای چنین موردی بی‌معنی به نظر می‌آید! توجه داشته باشید باوجوداینکه شرایط کسب‌وکار در کانادا بسیار عالی و پررونق است، اما در مراحل اولیه زندگی پشتیبان مناسبی برای شما محسوب نخواهد شد.

شما باید برای دسترسی به برنامه استارت آپ ویزا، تمکن مالی خود را اثبات کنید. حداقل سرمایه لازم برای ایجاد کسب‌وکار و تجارت توسط یک شخص در کانادا CAD ۱۲۹۶۰ برای یک سال او محاسبه‌شده است.

نکاتی که لازم است پیش از طراحی بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا بدانید

همان‌طور که مطلع شدیم کانادا یک کشور مهاجرپذیر به‌خصوص در زمینه تجارت و راه‌اندازی کسب‌وکار است. این اقدام از جانب کشورهای دیگر برای کانادا سودهای کلانی به همراه داشته است. کشور کانادا از این موقعیت برای پیشرفت شرایط اقتصادی و رقابت جهانی در بازار کسب‌وکار استفاده می‌کند.

کانادا برای افرادی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور را دارند، شرایط سهل و ویژه‌ای در نظر گرفته است. از این طریق کمک ویژه‌ای به رونق اقتصادی این کشور و پیشرفت جهانی او می‌شود؛ همین‌طور از طریق مهاجرت این افراد از استعدادها، خلاقیت‌ها و فکرهای ناب در کشور خود به بهترین شکل ممکن بهره‌مند ‌می‌شود.

یکی از شرایطی که کانادا برای مهاجران تجاری و شغلی فراهم کرده است، طراحی برنامه Visa startup است.

Visa startup کانادا چیست؟

ویزا استارت آپ برنامه‌ای است که از جانب کشور کانادا برای تشویق مهاجران تجاری طراحی‌شده است. شرایط سهل و آسان این برنامه برای تهیه ویزای کانادا متخصصان زیادی را در سرتاسر جهان تشویق به تجارت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا می‌کند.

با جذب نیروهای متخصص، کار بلد، خلاق و مبتکر کانادا ازنظر اقتصادی به‌صورت چشمگیری وارد رقابت جهانی می‌شود.

نیازهای استانی کانادا را بشناسید!

بهتر است پیش از طراحی یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا از نیازهای استانی در کانادا مطلع شوید. استان‌های کانادا هر یک به معرفی مشاغل و تجارت‌های موردنیاز خود می‌پردازند. این مسئله کار شما را بسیار راحت می‌کند.

زمانی که شما نیازهای شغلی و تجارتی استان‌های مختلف کانادا را بشناسید، به‌راحتی قادر خواهید بود این نیازها را با مهارت‌ها و سرمایه خود تطبیق دهید و بهترین انتخاب را برای ایجاد کسب‌وکار داشته باشید.

ویژگی ها و نکات ضروری یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

همه ما می‌دانیم که یک طرح عالی و بی‌نقص به ابتکار، خلاقیت، شناسایی نیازها و غیره احتیاج دارد. در این قسمت می‌خواهیم ویژگی‌های یک بیزینس پلن خوب را به شما معرفی کنیم.

 • تعیین نام مناسب و جذاب برای طرح تجاری
 • معرفی حوزه فعالیتی و شرح دقیق وظایف تجاری
 • تجزیه‌وتحلیل بازار و شناسایی رقیب‌های تجاری در نقاط مختلف
 • آشنایی با قوانین و مسائل مربوطه
 • تحلیل نمودار سازمانی مربوط به کسب‌وکار تجاری
 • بررسی وضعیت اقتصادی و اقلام موردنیاز برای کسب‌وکار

نکات کاربردی طراحی یک بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

اجرای نکاتی که در این بخش معرفی می‌کنیم ضروری نیست ولی با اجرای آن‌ها در طرح تجاری خود، به‌وضوح اثرات ناشی از آن را مشاهده خواهید کرد.

 • برای طرح تجارتی خود اهدافی ملموس، محسوس و قابل‌اندازه‌گیری تعیین کنید. طوری که این اهداف برای سایر افراد نیز قابل‌درک باشد.
 • برای طرح خود برنامه بازاریابی در نظر بگیرید. شاید ازنظر شما کسب‌وکارتان نیازی به بازاریابی نداشته باشد، اما آگاهی از مسائل روز بازار و رقابت‌ها برایتان سودمند خواهد بود.
 • افراد و مؤسسات پشتیبان و حمایت گر را شناسایی کنید. بهره‌گیری از حمایت‌های چنین افرادی بی‌تردید تأثیرات قابل‌ملاحظه‌ای بر روند کسب‌وکار شما خواهد داشت.
 • اطلاعاتی را که لازم است مشتریان شما از آن مطلع شوند، کوتاه و جذاب ارائه دهید.

نحوه ثبت نام و طراحی بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

اگر با مطالعه مراحل، قوانین و شرایط طراحی کسب‌وکار و تجارت در کانادا به این نتیجه رسیده‌اید که این‌یک موقعیت عالی برای شماست، پس هرچه سریع‌تر اقدام کنید. اگر شما می‌خواهید به افتتاح یک شغل شخصی در کانادا بپردازید، لازم است در مرحله اول برای ثبت BN اختصاصی خود اقدام کنید.

BN مخفف BUSINESS NUMBER به معنی شماره اختصاصی کسب‌وکار است. با ثبت BN شرکت شما در سطح منطقه‌ای، شهری، استانی و کشوری شناخته خواهد شد.

قاطعانه اقدام به ثبت نام کنید!

راه‌اندازی تجارت و کسب‌وکار در حوزه‌های مختلف فعالیتی در کانادا شرایط عالی و پر رونقی را برای این کشور رقم‌زده است. کانادا از این موقعیت غافل نمانده است و به بهترین شکل ممکن مزایای ناشی از حضور تاجران مهاجر را کنترل و جهت‌دهی می‌کند.

کشور کانادا شرایط و تسهیلات خاص و ویژه‌ای برای این افراد در نظر گرفته است که موجب تشویق و تحریک راه‌اندازی تجارت برای تجار سایر کشورها می‌شود. حال که با تمامی قوانین، شرایط و مراحل طراحی بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا آشنا شدید، وقت آن رسیده که بدون شک و قاطعانه اقدام کنید.

مزایای تجارت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا قابل‌چشم‌پوشی نیستند. بهتر است هرچه سریع‌تر خود را از این مزایا مستفیض کنید.

سرمایه گذاری در کانادا با موسسه تراست

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا