پزشکی

آموزش ایمنی با زنگ «شهر آماده» در مدارس تهران

آموزش ایمنی با زنگ «شهر آماده» در مدارس تهران

شاهین مظفری در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره اظهارکرد:‌ با آغاز سال تحصیلی پویش آموزش دانش آموزشی با نام «شهر آماده» نیز با نواخته شدن زنگ شهر آماده آغاز می‌شود. در راستای این پویش با نواختن زنگی توسط شهرداران، مسئولین بحران مناطق و دیگر مسئولان اهمیت فرهنگ ایمنی به دانش‌آموزان یادآوری خواهد شد و در ادامه نیز یکسری آموزش‌های مربوط به ایمنی و مقابله با بحران‌ها و حوادث به آنان ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ در مدارس شهر آماده مواردی همچون تخلیه امن، پناه‌گیری، اصول اطفا حریق، مراقبت از خود، کمک‌های اولیه و… به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. در این زمینه اولویت با آموزش در مدارس دولتی است وقرار است در فاز نخست بیش از صدها دانش‌آموز از آموزش‌های لازم برخوردار شوند.

به گفته وی این پویش برای فرهنگ‌سازی و توجه به امر ایمنی و آمادگی در حوزه بحران اجرایی خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود در فاز اول بیش از ۳۰۰ مدرسه آموزش‌های این طرح اجرایی شود.

معاون بازیابی، توانمندسازی و مشارکت جامعه پذیر سازمان اظهار کرد: در کنار پویش «زنگ شهر آماده» طرح «دوام دانش‌آموزی» با حضور تعدادی از دانش‌آموزان جهت عضویت در گروه های دوام نیز آغاز می‌شود و برای عضویت در گروه‌های دوام نیز تحت عنوان «دوام دانش آموزی» از دانش آموزان عضوگیری خواهد شد که به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا