پزشکی

۵ ماسک گیاهی برای بوتاکس پیشانی و رفع چین و چروک

یکی از روش های پیشنهادی برای رفع چین و چروک روی پوست پیشانی بوتاکس است، این بار بوتاکس پیشانی را بدون هیچ ماده شیمیایی و کاملا به صورت طبیعی در خانه انجام دهید.

به گزارش بهداشت نیوز یکی از اولین نشانه های پیری پوست چین و چروک است، چین و چروکی که ابتدا از روی پیشانی ظهور می کنند والبته با روش های صحیح و هوشمندانه قابل درمان هستند. صحبت از بوتاکس پیشانی است اما نه به روشی که همه می شناسند بلکه این بار می خواهیم به سراغ نسخه های طب سنتی و روش های گیاهی برویم تا خطوط مزاحم روی پیشانی را رفع کنیم.

۵ ماسک گیاهی بوتاکس پیشانی و برای رفع چین و چروک

بوتاکس پیشانی با هویج و سفیده تخم مرغ :

هویج و سفیده تخم مرغ غنی از آمینواسید، ویتامین، موادمعدنی هستند که به جوان سازی پوست کمک می کند، ترکیبات موجود در آنها تاثیرات منفی اشعه خورشید را کم و به حفظ کلاژن و الاستیسیته کمک می کند.

مواد اولیه :

۲ عدد هویج
۱ عدد سفیده تخم مرغ

نحوه آمادگی :

آب هویج را با سفیده تخم مرغ ترکیب و آن را روی خطوط صورت ۲۰ دقیقه ماسک کنید سپس با آب سرد بشویید، این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

بوتاکس پیشانی در خانه با وازلین، عسل، روغن زیتون :

این کرم اسیدهای چرب، آنزیم، آنتی اکسیدان پوست را تامین می کند و به جوان سازی بافت های آسیب دیده و جلوگیری از شلی زودرس کمک می کند.

مواد اولیه :

۲ق غ وازلین
۱ق غ عسل
۱ق غ روغن زیتون

نحوه آمادگی :

وازلین را در ظرفی ریخته و درحمام آب ذوب کنید وقتی ذوب شد با عسل، روغن زیتون ترکیب کرده و اجازه دهید دردمای اتاق بماند تا جامد شود. به آرامی کرم را روی پیشانی بمالید بگذارید بدون پاک کردن جذب پوست شود، این کار را هر شب تکرار کنید.

بوتاکس پیشانی با ترکیب پودر کاکائو، روغن زیتون :

آنتی اکسیدان موجود در کاکائو پوست را مقابل رادیکال های آزاد محیط که از فاکتورهای پیری پوست محافظت می کند این ترکیب حاوی روغن زیتون و چربی های سالم هستند که خطوط را از بین می برند.

مواد اولیه :

۲ق پودر کاکائو
۲ق غ روغن زیتون

نحوه آمادگی :

کاکائو و روغن زیتون را با هم ترکیب کنید تا خمیری بدست آید، اجازه دهید ترکیب ۲۰ دقیقه روی پیشانی بماند و سپس با آب سرد بشویید اینکار را هفته ای ۲بار انجام دهید.

بوتاکس طبیعی پیشانی با سیب سبز، آلوورا، انگور:

این ماسک ترمیم و مرطوب کننده ای ایده آل برای افرادی که می خواهند چین و چروک صورت و پیری سلولی زودرس را کاهش دهند است. این ماسک حاوی فیبر های طبیعی، آمینواسید است که به جوان سازی پوست کمک می کند.

مواد اولیه :

۱/۲ سیب سبز
۵ حبه انگور
۳ق آلورا

نحوه آمادگی:

همه ی مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا حالت خمیری پیدا کند سپس ترکیب را روی پیشانی و نقاط دیگر چین و چروک بمالید پس از ۴۰ دقیقه بشویید اینکار را ۲ یا ۳ بار در هفته انجام دهید.

بوتاکس پیشانی با گلاب، شیر و روغن کرچک :

این مرطوب کننده و لوسیون پوست را سفت و چین و چروک های ریز را کاهش میدهد.

مواداولیه :

۲ق غ روغن کرچک
۲ق غ گلاب
۳ق غ شیر

نحوه آمادگی:

همه ی مواد را داخل کاسه ی خوب ترکیب کنید تا یکنواخت شود سپس پنبه را آغشته به مواد کنید و روی پیشانی بمالید بعد از ۱۵ دقیقه بشویید این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

بخاطر داشته باشید این ترکیبات سریعا تاثیر نمیگذارد و باید در استفاده از آنها مداومت داشته باشید تا تغییرات را ببینید.

منبع: همشهری

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا