آخرین اخبار روز استان های ایران

کلاس‌های دانش‌افزایی، ارتقا و کارگاه‌های ورزشی در کیش برگزار می‌شوند

کلاس‌های دانش‌افزایی، ارتقا و کارگاه‌های ورزشی در کیش برگزار می‌شوند

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش از اعزام ورزشکاران به مسابقاتی برابر تقویم فدراسیون‌های ورزشی خبر داد و گفت: جهت ارتقای سطح فنی ورزشکاران و مربیان، کلاس‌های مربیگری، داوری، دانش‌افزایی، ارتقا و کارگاه‌ها با همکاری فدراسیون ورزشی برنامه‌ریزی شده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، در جشنواره فرهنگی ورزشی که دومین روز از هفته تربیت‌بدنی در سالن کوثر برگزار شد، با اشاره محدودیت‌های کرونایی در دو سال گذشته اظهار داشت: شرایط برای شروع دوباره‌ی برنامه‌های ورزشی در بخش‌های برکزاری کلاس‌های آموزشی، میزبانی مسابقات و اردوهای ورزشی مهیا شده و برنامه‌های خوبی در این خصوص تدوین شده‌اند.

عزیزاله فرضی‌پور ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی به ورزشکاران، ورزش‌دوستان، مربیان، داوران و پیشکسوتان ورزشی و تقدیر از همراهی روسای هیئت‌های ورزشی، گفت: برنامه‌هایی برای اعزام ورزشکاران به مسابقاتی که برابر تقویم فدراسیون‌های ورزشی تدارک دیده شده است، و جهت ارتقای سطح فنی ورزشکاران و مربیان، کلاس‌های مربیگری، داوری، دانش‌افزایی، ارتقا و کارگاه‌ها با همکاری فدراسیون ورزشی برنامه‌ریزی شده‌اند.

مدیر ورزش موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با اشاره به همزمانی هفته تربیت‌بدنی و هفته وحدت، اظهار داشت: برنامه‌هایی برای بزرگداشت این ایام در نظر گرفته شده است که در حال اجرا می‌باشد.محمدناصر نجف‌پور برگزاری این دوره از مسابقات را بعد از حدود دو سال، انگیزه و نقطه‌ی آغازی برای شروع دوباره‌ی فعالیت‌های حرفه‌ای ورزشی در کیش دانست.

رییس ورزش بانوان موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز از برگزاری ۲۲ برنامه در هفته‌ی تربیت بدنی خبر داد و گفت: این برنامه‌ها با مسابقات فوتبال بانوان آغاز شد که برای اولین بار در جزیره برگزار می‌شود.

سلیمه محمدی در جشنواره فرهنگی ورزشی که به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در سالن کوثر برگزار شد، ژیمناستیک و ترامپولینگ، کاراته، تکواندو و سپک‌کاترا را از رشته‌های مجری این جشنواره عنوان و اظهار کرد: بیش از ۶۰ ورزشکار در این جشنواره به اجرای حرکات نمایشی و ورزشی پرداختند.

وی با اشاره به قهرمانی ۶ ورزشکار در رشته ژیمناستیک ادامه داد: از بین این ورزشکاران، چندین ملی‌پوش داریم که از این میان در رشته‌ی کاراته آناهیتا عبدالملکی در مسابقات قهرمانی کشور و یسنا مظاهری دارای مقام قهرمانی هستند.

محمدی در خصوص رشته فوتبال بانوان گفت: اواخر سال ۱۳۹۹ و برای اولین‌بار این رشته در کیش راه‌اندازی شد و در حال حاضر در قالب ۵تیم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.رئیس ورزش بانوان با تاکید بر برگزاری پیاده‌روی ساحلی که برای اولین‌بار در جزیره و روز پنجشنبه برگزار می‌شود، افزود: غبارروبی مزار شهدای گمنام، فستیوال بازی‌های ساحلی، همایش‌های نشاط‌آفرین، بدمینتون، والیبال و بسکتبال ساحلی، تیراندازی، اسکیت نیز از دیگر برنامه‌های این هفته می‌باشند.

وی تصریح کرد: مسابقه "کار در ارتفاع" نیز برای اولین‌بار در بانجی‌جامپینگ المپیک برگزار می‌شود.

هاجر راستگو مربی کاراته موسسه ورزش که با شاگردان خود در جشنواره فرهنگی ورزشی هفته تربیت‌بدنی حضور داشت، از کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی کشوری انتخابات تیم‌ملی در ابتدای پاییز امسال خبر داد و گفت: در جشنواره با کاتای دسته‌جمعی، حرکات نمایشی کاراته‌کاها آغاز شد و بعد از یک مبارزه و کاتای تیمی، با بن‌کای کاتا و حرکات نمایشی دیگری به پایان رسید.

سحر جهازی، مربی سپک‌کاترا در کیش و دارای مدرک درجه یک بین‌المللی گفت: از پنج سال پیش این ورزش را در کیش راه‌اندازی کردیم و تا این لحظه دو ملی‌پوش ۱۰ و ۱۲ ساله داریم که به مسابقات جهانی سپک‌کاترا راه یافته‌اند.

وی حمایت موسسه ورزش را از این ورزش نوپا ستود و افزود: یقین داریم در مسابقات جهانی که توسط انجمن سپک‌کاترا حمایت شده‌ایم، مقام قهرمانی کسب خواهیم کرد چرا که در رده‌سنی زیر نوزده سال در حرکات بغل‌پا، رکورد بالاتری در دور سپک‌کاترا نسبت به آقایان داریم.

همچنین سمیه چراغی، مربی ژیمناستیک جزیره کیش، با اشاره به تمرینات قهرمانی گروه خود از حضور ۴ نفر در جمع ملی‌پوشان خبر داد و گفت: در خصوص خرید تجهیزات به‌روز و با بهترین کیفیت بین‌المللی، موسسه ورزش حمایت بسیاری از این ورزش در کیش کرده است.

جشنواره فرهنگی ورزشی در دومین روز از هفته تربیت‌بدنی با حضور مدیرعامل، مدیر ورزش و روسای هیئت‌های ورزشی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش در سالن کوثر مجموعه المپیک برگزار شد.

46

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا