آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

پیشنهاد یک نماینده: راهکار مورد قبول اکثریت، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و شارژ ریالی آن در کارت اعتباری مردم است

به انتشار از سایت معرفت نیوز

دانلود آهنگ
پیشنهاد یک نماینده: راهکار مورد قبول اکثریت، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و شارژ ریالی آن در کارت اعتباری مردم است

فارس نوشت: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی منع قانونی ندارد و قانون دست دولت را برای این کار باز گذاشته است.

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی منع قانونی ندارد و از این نظر دست دولت کاملا باز است.

وی افزود: دولت و مجلس همگی با ادامه مسیر فعلی در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالف هستند و خواستار حذف آن هستند، اما تاکنون اقدامی در این باره انجام نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: تاکنون اظهار نظر رسمی انجام نشده اما همانطور که شواهد و قرائن پیداست با توجه به اینکه تنها چهار ماه دیگر به پایان سال باقی مانده، دولت برنامه خاصی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اجرای یک راهکار جدید در این باره ندارد و اینطور به نظر می‌رسد که همه چیز در این باره در لایحه بودجه سال آینده لحاظ خواهد شد.

ارکانی خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم ادامه وضعیت فعلی در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی مطلوب دولت و مجلس نیست اما راهکار مشخصی به عنوان جایگزین برای این موضوع درنظر گرفته نشده است.

وی افزود: راهکارهای مختلفی به عنوان جایگزین برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالای اساسی ارائه شده اما آنچه که مورد قبول اکثریت است، تبدیل آن به ریال است که در کارت‌های اعتباری برای خرید شارژ شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

۲۳۲۳۱

محتوای منتشر شده به صورت خودکار از رسانه ی معتبر خبرگزاری خبر آنلاین جمع اوری شده است و معرفت نیوز در قبال محتوای منتشر شده هیچ مسئولیتی ندارد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا