آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

پیشنهاد سعید جلیلی به رئیسی در خصوص استفاده از دریا

پیشنهاد سعید جلیلی به رئیسی در خصوص استفاده از دریا

ایرنا نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عضو با بیان اینکه دولت باید برنامه‌های روشنی برای افزایش سهم دریا در اقتصاد اجرا کند، افزود: این سهم در ۴ سال آینده حداقل باید دو برابر شود.

سعید جلیلی در دیدار با جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن توسعه دریامحور، گفت: تهیه دقیق سیاست‌های کلی توسعه دریامحور که موجب استفاده حداکثری از فرصت دریا می‌شود از جمله ماموریت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دولت باید برنامه‌های روشنی برای افزایش سهم دریا در اقتصاد اجرا کند، افزود: این سهم در ۴ سال آینده حداقل باید دو برابر شود.

وی صنایع دریایی در عرصه‌هایی نظیر کشتی‌سازی و شیلات را موجب ایجاد هزاران شغل در کشور دانست و ادامه داد: لازمه این اتفاق حمایت از تولید در این مناطق در برابر واردات کالاهای مشابه خارجی است.

جلیلی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های مختلف مناطق ساحلی کشور نظیر حمل و نقل، شیلات، انرژی، گردشگری و … می‌تواند از مناسب‌ترین بسترهای ممکن برای ایجاد شغل و تامین مسکن باشد که در سیاست‌های ساخت مسکن باید اولویت پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایجاد مزیت رقابتی و تسهیلات لازم در بنادر جنوبی کشور نسبت به سایر بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس دارای الزامات نرم‌افزاری است که برخی از آنها صرفا به یک تصمیم‌گیری درست نیاز دارد و متاسفانه سال‌ها در این زمینه بی‌توجهی شده است؛ اکنون باید با اتخاذ تصمیمات سنجیده و به موقع، تعلل‌های قبل جبران شود.

وی بخشی از علل عدم تصمیم‌گیری درست درخصوص فعال شدن بنادر کشور را تعارض منافع برخی ذی‌نفعان دانست و ابراز امیدواری کرد با اراده مسوولان دولت جدید این تعارضات رفع گردد.

۲۳۲۱۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا