آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

پیش‌بینی آب‌وهوا برای روزهای آینده؛ بارش باران در این استان‌ها/ گرمترین و سردترین شهرها کدامند؟

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز جمعه در بخش هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش پراکنده باران با احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد که در ارتفاعات بارش برف انتظار می رود.

وی با بیان اینکه همچنین طی امروز در دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود، ادامه داد: امروز در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور کاهش کیفیت هوا به علت پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم می شود و تنها در ارتفاعات سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده انتظار می رود.

ضیاییان با بیان اینکه یکشنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش پیش بینی می شود، افزود که دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات جنوب کرمان و مناطقی ازشمال غرب و سه شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات جنوب کرمان و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

وی تصریح کرد: امروز در شمال غرب، غرب، شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر کاهش دما رخ می دهد و روز شنبه دما در این مناطق افزایش می یابد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین این را هم گفت که یکشنبه در اردبیل و سواحل دریای خزر و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق کاهش محسوس دما رخ می دهد و در سایر مناطق ذکر شده از شنبه تا پایان هفته روند تدریجی افزایش دما خواهیم داشت.

همچنین به گفته ضیاییان، از بعدازظهر امروز تا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است و جمعه دریای خزر نسبتا متلاطم و یکشنبه و دوشنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا شنبه ( ۲۶ فروردین ) صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۱ و روز یکشنبه ( ۲۷ فروردین) صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردابندرعباس با دمای ۳۵ و ۳۲ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور و شهر کرد با دمای ۱ و ۲_ سردترین مرکز استان است.

۲۷۱ ۲۳۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا