آخرین اخبار روز استان های ایران

پدافند غیرعامل فرصت همکاری و مشارکت دستگاه‌ها در شرایط اضطراری است

پدافند غیرعامل فرصت همکاری و مشارکت دستگاه‌ها در شرایط اضطراری است

جلسه شورای پدافند غیر عامل استان‌ به ریاست دکتر زیویار استاندار لرستان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، روسای کارگروه ذیل شورای پدافند غیر عامل و مدیران عضو کارگروه برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،فرهاد زیویار در این جلسه با تبیین اهمیت پدافند غیرعامل اظهار داشت: اگرچه طرح پدافند غیرعامل یک فرصت برای مقابله با تهدید است اما از نگاهی دیگر فرصتی برای همکاری، همیاری و مشارکت دستگاه‌های مختلف در شرایط سخت و اضطراری است.

استاندار لرستان تصریح کرد: در شرایط عادی ممکن است برخی اوقات ظرفیت و توانمندی های دستگاهی به طور مقطعی مغفول واقع شود اما در شرایط سخت با همکاری و هم افزایی، ظرفیت های دیگری کشف و مورد استفاده واقع می شود.

دکتر زیویار در خصوص دستور کار این جلسه گفت: در این نشست بحث بررسی و پیشرفت فیزیکی پروژه های منتج از طرح جامع پدافند غیرعامل استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

همچنین آمادگی دستگاه‌های عضو کارگروه آب و انرژی جهت امکان کاهش قطعی‌های احتمالی برق در فصل سرما مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا آمادگی لازم در این زمینه فراهم شود.

استاندار لرستان سومین موضوع مطرح شده در این جلسه را نکوداشت هفته پدافند غیرعامل عنوان کرد که از ۸ تا ۱۴ آبان ماه به نام هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده و دستگاه‌های مختلف در راستای اقداماتی که از ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشور به آنها ابلاغ شده است باید پیگیر برنامه های خود بوده و لیست برنامه های پیشنهادی را به ستاد نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در استانداری ارسال کنند تا هفته‌ای پربار در این حوزه داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا