آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

وزیر دادگستری: افزایش چندبرابری گشت‌های تعزیرات در کنترل بازار نوروز موثر بود

وزیر دادگستری: افزایش چندبرابری گشت‌های تعزیرات در کنترل بازار نوروز موثر بود

وزیر دادگستری با بیان اینکه امسال تعداد گشت‌های تعزیرات نسبت به سال قبل چند برابر بود، گفت: قطعا این حضور در کنترل بازار موثر بوده و از طرفی آرای صادره هم نسبت به قبل رشد داشته است.

وزیر دادگستری: افزایش چندبرابری گشت‌های تعزیرات در کنترل بازار نوروز موثر بود

امین‌ حسین رحیمی وزیر دادگستری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در مورد برخوردهای صورت گرفته توسط تعزیرات در ایام عید گفت: مطابق قانون، تعزیرات در آخرین حلقه نظارت قرار دارد؛ یعنی اگر بازرسان وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کننده تخلفی را پیدا کردند باید به تعزیرات گزارش دهند تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.

وی افزود: به دلیل دستور آقای رئیس‌جمهور برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌ها، در ایام تعطیلات نوروز تا ماه مبارک رمضان، سازمان تعزیرات با همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و وزارت جهاد کشاورزی، گشت‌های مشترک راه اندازی کردند و در بازار حضور داشتند.

رحیمی با بیان اینکه تعداد گشت ها نسبت به سال قبل چند برابر بوده است، تصریح کرد: قطعا این حضور در کنترل بازار موثر بوده است از طرفی آرای صادره هم نسبت به قبل رشد داشته است.

وزیر دادگستری اظهار کرد: حتما این آرا بازدارندگی دارد و جریمه‌های سنگینی هم شده است متنهی این مساله باید ادامه پیدا کند، تعزیرات ابزار نظارتی و بازرسی ندارد چرا که این مساله با وزارتخانه های صمت و جهاد است.

وی در مورد تلاش برای تغییر ساختارها جهت بهره وری بیشتر تصریح کرد: لایحه تشکیل وزارت بازرگانی در دولت تصویب شد؛ در صورت تشکیل چنین وزارتخانه ای وظیفه بازرسی و نظارت وزارت جهاد هم به وزارت بازرگانی منتقل می‌شود و ساختاری که مشکل زا بود اصلاح می شود. نظارت بر عهده وزارت بازرگانی قرار داده می شود رسیدگی به تخلفات هم با تعزیرات است.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا