آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

وزارت دفاع خواستار برخورد با عاملان و آمران هتک حرمت قرآن در سوئد شد

اداکسو

وزارت دفاع خواستار برخورد با عاملان و آمران هتک حرمت قرآن در سوئد شد

سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ضمن محکومیت هتک حرمت قرآن در سوئد، تاکید کرد که این سازمان خواستار برخورد قاطع و بدون مماشات با عاملان و آمران آن است.

وزارت دفاع خواستار برخورد با عاملان و آمران هتک حرمت قرآن در سوئد شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع حادثه روز گذشته قرآن سوزی در استکهلم پایتخت سوئد توسط افراط گرایان را محکوم و تأکید کرد: اقدام شنیع و بزدلانه اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد به نام آزادی، موجب جریحه‌دار شدن احساسات میلیونی مسلمان جهان شده است. اقدامی که نژادپرستانه، خشونت آمیز و تحریک‌کننده بوده و به معنی صدور مجوز به تحرکات افراط گرایانه و اختلاف افکنانه است.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید؛ هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ اوست کسى که فرستاده خود را با هدایت و آیین درست روانه کرد تا آن را بر هر چه دین است فائق گرداند هر چند مشرکان را ناخوش آید.

اقدام شنیع و بزدلانه اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد به نام آزادی، موجب جریحه‌دار شدن احساسات میلیونی مسلمان جهان شده است. اقدامی که نژادپرستانه، خشونت آمیز و تحریک کننده بوده و به معنی صدور مجوز به تحرکات افراط گرایانه و اختلاف افکنانه است.

اگرچه پشت این نوع اقدامات، کاسبان تروریسم و دلالان جنگ به سرکردگی استکبار جهانی برای کشتار بی‌رحمانه زنانه کودکان و مردمان بی‌گناه هستند تا با تحمیل جنگ و کینه توزی کارخانه های اسلحه سازی و تجارت مرگ را پر رونق نگه دارند اما نمی دانند آثار زیان‌بار و وحشتناک این اقدامات دامن آن‌ها را خواهد گرفت.

سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ضمن محکومیت شدید این اقدام به افراد وگروه های افراطی و کشورهای حامی این جریانات هشدار داده و اعلام می نماید، عواقب تداوم این نوع انحرافات و اقدامات باعث بروز و گسترش تروریسم می شود. از سوی دیگر، این سازمان خواستار برخورد قاطع و بدون مماشات با عاملان و آمران آن بوده و از دولت‌های مربوطه و دستگاه‌های پیگیری کننده و مدافع حقوق بشری کشورمان خواهان پیگیری جدی و دستیابی به نتایجی هستند که از تکرار این نوع اقدامات جلوگیری نمایند.

در این چارچوب ضمن اعلام هوشیاری به مسلمان جهان مبنی بر آگاهی از توطئه های دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف و ارائه تصویری خشونت بار از اسلام، ضمن دعوت برای محکومیت و اعتراض گسترده، خواهان بهره گیری و فرصت سازی از این اقدام شنیع برای تبیین هر چه بیشتر معارف الهی و آموزه های قرآنی و تعالیم اسلامی بوده تا جهانیان در وانفسای جهان انسان های تنها بیش از پیش با دین مبین اسلام آشنا و مانوس شوند.

سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا