آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

واشنگتن اجازه دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد

واشنگتن اجازه دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در سازمان ملل موضع کشورش درباره برنامه هسته‌ای ایران مبنی بر اینکه واشنگتن اجازه دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد تکرار و ادعا کرد که کشورش تلاش خود را برای مهار فعالیت‌های «بی‌ثبات‌کننده» ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش یورونیوز، جو بایدن، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار ایستادگی این سازمان در مقابل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین شد.

وی همچنین هنگام اشاره به حقوق زنان و دختران در سراسر جهان گفت که تفاوتی نمی‌کند که این زنان و دختران در تهران هستند یا جاری دیگری از جهان. رئیس‌جمهوری ایالات متحده بحران تغییرات آب و هوایی را «تهدیدی حیاتی» برای «کل بشریت» خواند. او با اشاره به جاری شدن سیل در لیبی، خشکسالی و آتش‌سوزی‌های جنگلی در مناطق مختلف جهان به سرمایه‌گذاری گسترده واشنگتن برای مقابله با تاثیر تغییرات اقلیمی اشاره کرد. بنابر گزارش دیده بان ایران؛ یورونیوز در ادامه نوشت جو بایدن در بخشی از سخنانش از تاثیر «مثبت» بهبود روابط اسرائیل با همسایگانش در خاورمیانه و عادی‌سازی روابط این کشور با برخی کشورهای عربی سخن گفت.

جو بایدن در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به سفر اخیرش به ویتنام و جنگ چند دهه پیش در این کشور آسیایی از قابلیت کشورها برای بهبود روابط‌شان با یکدیگر سخن گفت. او همچنین به عضویت مجدد آمریکا در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) اشاره کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تکرار سخنان سال گذشته از گسترش شورای امنیت سازمان ملل و پذیرش اعضای جدید در این شورا سخن گفت. جو بایدن در بخش دیگری از سخنانش به طرح اصلاح بانک جهانی و تامین منابع مالی جدید برای آن اشاره کرد. رئیس جمهوری آمریکا گفت که فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی هم ظرفیت و هم چالش‌های جدیدی را پدید آورده است.

جو بایدن با اشاره به سرنگونی دولت‌های متعدد در قاره آفریقا طی ماه‌های اخیر بر حمایت کشورش از گسترش ارزش‌ دموکراسی تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا