آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

هشدار لاریجانی به سخنگوی شورای نگهبان : در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید

هشدار لاریجانی به سخنگوی شورای نگهبان : در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید

علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی به اظهارات هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان درباره علت رد صلاحیت‌اش واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته، در نشست خبری خود درباره محرمانه بودن دلیل رد صلاحیت علی لاریجانی گفت: برای همه کسانی که وارد انتخابات می‌شوند احترام قائل هستیم و موارد را برای خودشان اعلام می‌کنیم در ضمن ما استعلامات را از دستگاه‌ها می‌گیریم که در آن دستگاه‌ها هم محرمانه است.در عین حال توضیحات را خدمت ایشان گفته‌ایم.

برهمین اساس، علی لاریجانی در نامه ای به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

متن کامل یادداشت کوتاه مشاور رهبرانقلاب خطاب به عضو شورای نگهبان بدین شرح است:

«برادر گرامی جناب آقای طحان‌نظیف

با سلام،

جناب‌عالی، در مصاحبۀ اخیر، دربارۀ اعلام عمومی دلایل عدم‌احراز صلاحیت نامزدها فرمودید چنین کاری شرعاً و قانوناً ممکن نیست، زیرا به حیثیت افراد، که امری محترم است، لطمه وارد می‌کند.

این سخن به‌طور کلی درست است. اما دربارۀ افرادی نظیر حقیر، که خود درخواست علنی‌کردن آن‌ را دارم، وجاهت ندارد و مسئولیت آن برعهدۀ شورای نگهبان نیست. ضمناً این‌گونه بیانات شما ابهام‌های دیگری نیز ایجاد می‌کند و شفاف‌کردن موضوع را بیش از پیش ضروری می‌سازد.

این مطلب دربارۀ نهادها و دستگاه‌هایی که در این تصمیم شورا مشارکت داشته‌اند نیز صادق است. جناب‌عالی جوان تحصیل‌کرده و متدینی هستید. از ابتدای خدمت در نظام اسلامی، مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهام.»

لاریجانی

2323

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا