آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

هشدار استاندار تهران نسبت به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی

هشدار استاندار تهران نسبت به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی

ایلنا نوشت: استاندار تهران با هشدار نسبت به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۴۶ درصد در استان تهران بر ضرورت رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد.

محسن منصوری در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به روند کاهشی بیماران بستری و فوتی‌های اظهار داشت: هنوز در شرایط شکننده قرار داریم و اینکه آمار در حال کاهش است از وضعیت صیانت نمی‌کند و باید همچنان پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه کرونا سرفصل اقدامات در حوزه برنامه‌ریزی و مدیریت استان است، افزود: به دستگاه‌ها تاکید شود تا وضعیت پروتکل ها به دقت بررسی و با جدیت دنبال شود ضمن اینکه صدا و سیما نیز باید همواره هشدارهای لازم را به مردم بدهند.

استاندار تهران عنوان کرد: حدود ۷۵ درصد از مردم استان تهران دز اول واکسن را دریافت کردند و باید مردم را تشویق کنیم که به نقطه مطلوب واکسیناسیون برسیم.

منصوری با اشاره به لزوم بررسی وضعیت مناطق نگران‌کننده در استان تهران گفت: از موضوع کرونا و توجه به سلامت باید برای تکمیل زیرساخت‌های حوزه سلامت استان استفاده شود و در مورد پروژه‌های بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی بررسی صورت گیرد چرا که با معاون اول رئیس جمهور صحبت شده تا منابع خوبی در این راستا به استان تعلق گیرد.

وی ادامه داد: پروژه‌های بیمارستانی با ۵۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان توسط بخش خصوصی شروع و سپس رها شده که باید سریعتر تعیین تکلیف شوند از اینرو باید از این فرصت برای تکمیل زیرساخت‌ها استفاده کنیم تا تخت های بیمارستانی وارد مدار شد.

استاندار تهران با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل ها در استان تهران به ۴۶ درصد رسیده است تصریح کرد: در مورد موضوع مهم بازگشایی مدارس تصمیم دولت این است که به شرط واکسیناسیون و ایجاد شرایط لازم مدارس بازگشایی شود، در این راستا توجه به شناسنامه بهداشتی برای مدارس اهمیت زیادی دارد تا توجه به حوزه سلامت و درمان در ذهن دانش‌آموزان نهادینه شود.

۲۳۵۲۳۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا