آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

نماینده مجلس: برخی ساده‌لوحانه حرف انحرافی صهیونیست‌ها را در داخل تکرار می‌کنند

اداکسو

نماینده مجلس: برخی ساده‌لوحانه حرف انحرافی صهیونیست‌ها را در داخل تکرار می‌کنند

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: برخی ساده‌لوحانه این روزها حرف انحرافی صهیونیست‌ها را در داخل تکرار می‌کنند و سخن از استقرار حکومت دو دولتی در سرزمین‌های اشغالی می زنند، در حالی که این کار مسیر تنفسی صهیونیست‌ها را باز می‌کند.

نماینده مجلس: برخی ساده‌لوحانه حرف انحرافی صهیونیست‌ها را در داخل تکرار می‌کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی خضریان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جمع اهالی محله نارمک تهران و طی سخنانی در مسجد حضرت ولی عصر(عج) با اشاره به قدرت امروز جبهه مقاومت گفت: انجام موفقیت‌آمیز عملیات طوفان الأقصی برای بسیاری از مردم دنیا همانند معجزه بود.

وی افزود: عملیات حیرت‌انگیزی که مقاومت فلسطین با طراحی و مردم فداکار و مقاوم غزه با حضور حماسی خود آن را رقم زدند. ضمن اینکه رژیم صهیونیستی با فروریختن ۳۰ هزار تن بمب ظرف حدود یک ماه بر سر مردم مظلوم غزه و در باریکه‌ای که فقط ۳۶۰ کیلومتر مربع وسعت دارد، به درماندگی خود اعتراف کرده است. اقدامی که در هیچ‌یک از آموزه‌ها و تعاریف نظامی، عملیات نظامی تلقی نمی‌شود و صرفاً جنایت جنگی نام دارد.

نماینده تهران در مجلس، بیان کرد: واکنش‌های رژیم صهیونیستی طی این مدت حکایت از انفعال و برهم ریختگی دارد و در بسیاری از موارد به عکس خود تبدیل شده است. صهیونیست‌ها می‌خواستند مردم غزه را کوچ دهند، ولی شهرک‌نشینان غاصب صهیونیستی مجبور به کوچ شده‌اند. علاوه ‌بر شکست هیمنه نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که دو دستاورد بزرگ طوفان الأقصی است، یکی از دستاوردهای بی‌سابقه و بی‌نظیر دیگر آن، طوفانی است که در افکار عمومی جهانیان برپا کرده است.

وی ادامه داد: طوفانی که نه فقط مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی را بر باد داده است، بلکه پرده تزویر از چهره پلید و مشمئز کننده این رژیم کودک‌کش را نیز فرو انداخته است. امروز جریان مقاومت و حزب الله هم اسرائیل را حریف خود نمی‌داند و خطاب به آمریکایی‌ها می‌گوید که اگر پا را از حدود خود فراتر بگذارید ناوهای شما را هدف قرار می‌دهیم. امروز حزب‌الله لبنان حریف خود را آمریکا می‌داند.

خضریان، گفت: در جنگ سی و سه روزه وزیر خارجه آمریکا آمد و گفت از دل این اتفاق زایش ایجاد شده و ما می‌خواهیم نقشه منطقه را تغییر دهیم، اما امروز جبهه مقاومت قدرتی یافته است که انصارالله یمن منافع آمریکا را در منطقه تهدید می‌کند. ولی جریان استکبار و آمریکا با ترس می‌گویند ما با منطقه کاری نداریم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سؤال که چرا مقاومت در لبنان و سایر کشورها به طور جدی‌تر با صهیونیست‌ها مقابله نمی‌کند، تصریح کرد: عقلانیت انقلابی می‌گوید جبهه مقاومت در یک فضای قدرتمندی نقشه خود را دنبال می‌کند و فقط در دو هفته گذشته بخش عمده‌ای از مناطق اشغال شده در فلسطین اشغالی در بخش شمالی در مرز لبنان تخلیه شده است. لذا ترس از قدرت جریان مقاومت یعنی همین وضعیتی که صهیونیست‌ها در آن قرار گرفتند.

وی ادامه داد: امروز از نظر امکانات و توان نظامی جبهه مقاومت کمبودی برای مواجهه با اسرائیل ندارد. اما مسئله اساسی که باید با طراحی و برنامه‌ریزی جلو برویم مواجهه با افکار عمومی است.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی تأکید کرد: اگر از روز اول جبهه مقاومت وارد درگیری گسترده می‌شد، آیا صدای مظلومیت فلسطین در دنیا شنیده می‌شد؟ این روزها شاهد حضور چند صد هزار نفری مردم در نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، استرالیا، کانادا، اسپانیا در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی هستیم که تا‌کنون سابقه نداشته است.

وی افزود: امروز همه دنیا حتی کسانی که مسأله فلسطین و آرمان مقاومت برای آن‌ها اولویت نیست و حتی ایادی رسانه‌ای غرب و رسانه‌های معاند جریان مقاومت نیز سکوت در برابر این جنایات را بی غیرتی می‌دانند. اینها همه برای جبهه مقاومت یک دستاورد مهم است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: رخدادهای امروز فلسطین ظرفیتی برای همه کشورهای جبهه مقاومت ازجمله جمهوری اسلامی ایران فراهم کرده است که اگر به آن توجه نکنیم مدیون شهدای مظلوم غزه خواهیم بود. امروز جبهه مقاومت و جبهه اسلام در این جنگ بهایی می‌دهد که همه ما باید قدر آن را بدانیم.

وی ادامه داد: باید ابتدا این سؤال را مطرح کنیم که در مورد دشمن‌شناسی و ایدئولوژی باطل صهیونیست‌ها کار بنیادی انجام شده است؟ قوم بنی اسرائیل به پیامبران خود رحم نکرد و تاریخ اینها را ذکر کرده و قرآن آنها را معرفی کرده است که چگونه با حضرت موسی(ع) و دیگر پیامبران بنی اسرائیل برخورد کردند.

خضریان با بیان اینکه امروز هم همین رفتارها تداوم دارد، اما نکته مهم این است که اینها اهل مجاهدت نیستند، تاکید کرد: این‌هایی که در عملیات طوفان الأقصی مجبور به ترک شهرک‌های خود شدند، آیا جسارت بازگشت به این شهر‌ک‌ها و مجاورت با رزمندگان مقاومت را دارند؟ کسانی که آن افتضاح امنیتی را در هفتم اکتبر دیدند که حماس چگونه در یک نصف روز از دیوار مرزی عبور کرد و وارد سرزمین‌های اشغالی شد، آیا می‌توانند دیگر در سرزمین‌های مجاور غزه آرامش داشته باشند؟ حتماً خیر.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه این یک واقعیت انکارناپذیر است که شیشه عمر اسرائیل شکست، تأکید کرد: آنچه که امروز از رهگذر مقاومت ایجاد شده است، فرصت جهاد تبیین است. باید از ابزارهای مختلف پیام جنایات صهیونیست‌ها را به مردم رساند. هفتاد سال کشتار و جنایت در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی در جریان است و باید کاری کنیم احساسات و وجدان مردم دنیا نسبت به این جنایات صهیونیست‌ها حساس باشد و این نیاز به کار تبلیغاتی و در ادامه مطالعاتی دارد.

وی با اشاره به نگاه دینی و راهبردی انقلاب اسلامی به موضوع فلسطین، گفت: امام خمینی(ره) وقتی فرمودند رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی است، یعنی اولویت اول ما باید از بین بردن این غده باشد. اما ما چه کردیم که بخشی از جامعه ما تا پیش از این جنایات متوجه نشده بود که صهیونیست‌های جنایتکار اگر می‌توانستند ما را نیز گرفتار می‌کردند. خاطرمان نرود شعار نه غزه و نه لبنان را عده‌ای از سر جهالت سر دادند. در حالی که مسأله دشمنی اسرائیل، فراتر از جمهوری اسلامی است. مسأله بشریت و جهان اسلام است و همه باید نسبت به آن حساس باشیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر نگاه راهبردی امامین انقلاب نبود که جنگ با دشمن ستیزه جو، از همان عمق و همسایگی او شروع شود، قطعاً امروز آمریکا و اسرائیل، فجایع بمباران غزه را در عمق خاک ما پدید می‌آوردند. برخی ساده‌لوحانه این روزها حرف انحرافی صهیونیست‌ها را در داخل تکرار می‌کنند و سخن از استقرار حکومت دو دولتی در سرزمین‌های اشغالی می زنند، در حالی که این کار مسیر تنفسی صهیونیست‌ها را باز می‌کند. اگر آن‌ها به توافقات گذشته پایند بودند، چرا در قدس شرقی و در کرانه باختری شهرک‌سازی کردند؟ و آنجا را نیز با شهرک‌سازی به اشغال در آوردند؟ این نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی قابل اعتماد نیست.

خضریان در پایان با اشاره به اظهارات وزیر سابق امور خارجه که از موضع ضعف، اقدام به جنگ هراسی کرده است، گفت: آقای ظریف اولین باری نیست که از موضع تزلزل و خودتحقیری اقدام به ضعیف‌نمایی و جنگ هراسی می‌کند، ایشان در زمان مسئولیت در مهرماه سال ۱۳۹۲ در جمع دانشجویان دانشگاه تهران نیز گفته بود آمریکا می‌تواند ظرف پنج دقیقه توان دفاعی ما را نابود کند.

وی افزود: با این اظهارات در جایگاه یک مسئول سایه تهدیدهای بعدی را بر سر کشور کشاند و عملاً با این علنی کردن دیدگاه خود، موجب شد تا مذاکرات هسته‌ای نیز از همان آغازش که دو سال بعد به توافق رسید، مغلوبه شود. در حالی که همان روزها نیز نظام مظلوم جمهوری اسلامی که چنین فردی مسئول مستقیم دیپلماسی آن بود با از خودگذشتگی فرزندان رشید خود و درایت فرماندهانی همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دفع شر جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در عراق و سوریه موفق ظاهر شد. در حالی که اگر قرار بود کشور با دست فرمان غربگرایان اداره می‌شد، شعله‌های جنگ، به همدان و کرمانشاه و تهران و اصفهان و شیراز امتداد پیدا نمی‌کرد.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا