آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

نماز جمعه این هفته تهران بعد از 20 ماه برگزار می‌شود

اداکسو
 نماز جمعه این هفته تهران بعد از 20 ماه برگزار می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که نماز جمعه این هفته تهران برگزار می‌شود.

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه امروز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که مراسم با شکوه نماز جمعه این هفته در تهران برگزار می‌شود.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

دعوت مردم شریف و مسئولان خدوم به حضور پرشور در اولین نمازجمعه تهران، پس از شیوع کرونا

شهروندان شریف، جوانان مؤمن و خانواده­های انقلابی و متدین شهر تهران

مسئولین خدوم، دولتمردان و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام، ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته وحدت، در خصوص اقامه مجدد نماز عبادی سیاسی و دشمن‌شکن جمعه تهران به استحضار می‌رسانیم.

طی ۲۰ ماه گذشته، ۴ نوبت و هر بار در شرایطی که با فرود موج سرکش کرونا، مجالی برای اقامه مجدد نمازجمعه تهران فراهم می شد، بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد­ظله ­العالی) که همزمان، به­ عنوان امام‌جمعه، دغدغه حفظ این سنگر مهم و نگرانی صیانت از سلامتی هموطنان عزیزمان را داشتند، از ستاد ملی مقابله با کرونا استعلام و پیگیری شد، که البته هر بار، با طغیان مجدد این ویروس منحوس، فرصت ادای این فریضه الهی سلب می ­شد.

اکنون که پس از اجرای موفق طرح واکسیناسیون و عبور از موج پنجم کرونا، زمینه برای اجتماع وحدت­بخش و انسجام­ آفرین مؤمنین در عید جمعه و در آستانه ولادت با سعادت پیامبر اعظم (ص) فراهم شده است، بر خود فرض می ­دانیم از مواجهه مسئولانه و دلسوزانه ستاد ملی مقابله با کرونا که برای برگزاری حداکثری نمازهای جمعه در ۸۹۱ پایگاه سراسر کشور، در قریب به دو سال گذشته، همکاری قابل قبولی داشتند و همچنین از این ستاد، به ­عنوان فرمانده واحد میدان مقابله با کرونا در دولت جدید، که زمینه را برای تکمیل این شبکه نورانی، با پیوستن پایتخت به برگزارکنندگان نمازجمعه فراهم نمودند، صمیمانه سپاس‌گزاری نماییم.

لازم به ذکر است که پس از موج اول کرونا، حداقل ۱۳۷ و حداکثر ۶۹۴ پایگاه در کشور اقامه نمازجمعه داشتند که این نسبت در موج دوم، از حداقل ۳۶۱ تا حداکثر ۶۴۴، در موج سوم، از حداقل ۵۰ تا حداکثر ۸۰۰، در موج چهارم از حداقل ۵۴ تا حداکثر ۸۱۹ و در موج پنجم به دلیل صدور مجوز برپایی نمازجمعه مناطق قرمز، مشروط به اقامه در محیط باز و با تعداد نمازگزاران تعریف شده در پروتکل ابلاغی، از حداقل ۷۰۴ تا حداکثر ۸۶۹ متغیر بوده که تبعیت و همراهی قابل تحسین ائمه محترم جمعه و ستادهای نمازجمعه سراسر کشور را در راستای اجرایی­سازی مصوبات و شیوه­ نامه­ های بهداشتی، به اذعان مسئولین و دست­ اندرکاران ستاد ملی مقابله با کرونا نشان می ­دهد.

ستاد نمازجمعه تهران، با آرایش جدید نیروی انسانی و با تدابیر و برنامه ­هایی متناسب با شأن و منزلت نمازگزاران مکرم، از آمادگی مناسب برای میزبانی این رویداد مهم در روز جمعه هفته جاری (۳۰/۷/۱۴۰۰) برخوردار است و متعاقباً نسبت به اطلاع ­رسانی و تشریح جزئیات برنامه و ترتیب اجرای شیوه­ نامه بهداشتی و اقدامات صیانتی برای حفظ سلامتی شما عزیزان اقدام خواهد نمود.

نماز جمعه در طول تاریخ پرافتخار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بستری برای ارتباط صمیمانه، بی ­تکلف و عاطفی میان مردم و مسئولان بوده و هست. از این رو، به مناسبت بازگشایی نمازجمعه تهران، آحاد مسئولان، خصوصاً دولت مردمی، مجلس انقلابی و قوه قضائیه عدالت­ گستر و فسادستیز را در تهران و سراسر کشور، به حضور پررنگ در میان نمازگزاران و فراهم آوردن امکان ارتباط مستقیم و بی­واسطه فرا می­خوانیم، هرچند که به شکل طبیعی، انتظار می­رود نمازجمعه تهران در این راستا الگوساز و جریان­ساز باشد.

امید می ­رود در روز جمعه، یک بار دیگر شاهد حضوری حماسی، باشکوه، دشمن­ شکن و وحدت ­آفرین در نمازجمعه ام ­القرای جهان اسلام باشیم.

مرکز ارتباطات و رسانه

شورای سیاست گذاری ائمه‌ جمعه

23219

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا