آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

نفرات برتر مسابقات گلف قهرمانی کشور مشخص شدند

مسابقات گلف قهرمانی کشور با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد و نفرات برتر مشخص شدند.

اخبار ورزشی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون گلف، مسابقات گلف قهرمانی کشور آقایان به مناسبت هفته تربیت بدنی و هفته وحدت با حضور 100 شرکت‌کننده از 17 استان در دو روز در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد و در پایان نفرات برتر مشخص شدند.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، کاوه احمدی مدیر کل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، حمید بی‌تمیم نماینده وزارت ورزش و جوانان، پریچهره مدیر کل ورزش و جوانان و علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال جمعی از میهمانان حاضر در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات بودند.

حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف در این مراسم اظهار داشت: خوشحالم این مسابقات مزین به نام شهدای وحدت و همزمان با هفته تربیت بدنی انجام شده که هر دو بخشی از وظایف فدراسیون در بحث ملی و ورزشی است.

وی افزود: هیئت‌ها با تربیت و شناسایی استعدادها در صف اول هدایت مسابقات هستند. ما مدعی هستیم اسلامی‌ترین ورزش هستیم. اخلاق‌محور بودن از ویژگی‌های این رشته است و نهایت اعتماد به ذات بشر است.

رئیس فدراسیون گلف تأکید کرد: در جایی که در ورزش‌های دیگر فریب داور و گرفتن پنالتی فضیلت است و بازیکن تشویق می‌شود، افتخار است که در گلف این چنین نیست و ورزشکاری که فریب دهد تا آخر عمر محروم خواهد بود. این رشته جزو ارزان‌ترین رشته‌هاست و با هزینه کم می‌توان تجهیزات آن را تهیه و کل افراد خانواده تا سال‌ها از آن استفاده کنند. این ورزش خانواده‌محور است. در برخی رشته‌ها که به شدت هم حمایت می‌شوند، در همان ابتدا باید زنان،کودکان و افرادی که دچار معلولیت هستند را، کنار بگذاریم.

در این مراسم همزمان با هفته وحدت بین دو بازیکن شیعه و سنی حاضر در این مسابقات پیمان اخوت و برادری بسته شد.

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران در این مراسم گفت: بدون تردید موفقیت انسان در دنیا و آخرت در هر حوزه مرهون سلامت جسم است. اگر برای سلامت جسم خود قدم برداریم در استفاده بهتر از عمر چه در حیات انسانی، اخلاقی، علمی و ایمانی و چه استفاده از رفاه دنیا موفق‌تر خواهد بود. ورزش به ویژه ورزش همگانی برای جسم و روح اهمیت دارد. ورزش بیش از سلامت جسم به تقویت اندیشه کمک می‌کند. تلاش نظام جمهوری اسلامی بر تقویت زیر ساخت‌های ورزشی و فراهم کردن حضور آحاد مردم در ورزش همگانی است در این صورت راه برای قهرمانی هموار می‌شود.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: متأسفانه امروز با نقطه‌های مطلوب در امر ورزش همگانی فاصله داریم. باید در جایگاهی باشیم که مردم ساعتی را در روز برای ورزش قرار دهند و این امر هزینه حوزه سلامت را به صورت معناداری کاهش خواهد داد.

وی با تقدیر ازفعالیت‌های فدراسیون گلف در توسعه این رشته، گفت: امیدوارم فدراسیون در جهت ترویج این رشته قدم بردارد. این ورزش مدرن است، اما با تلاش فدراسیون باید در بدنه جامعه شناخته شود و توده مردم با آن ارتباط برقرار کنند.

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران در پایان با نقل خاطره‌ای از برادر خود، سید آزادگان، یادآوری کرد: اخوی گفتند فرماندهان عراقی در یکی از اردوگاه‌های عراق در تحلیل نیروهای بسیج ایران در زمان جنگ گفتند جوانان بسیجی ایران از شجاعت بی‌نظیر برخوردار هستند ولی آموزش نظامی لازم را ندارند. برادرم گفتند این غلط است و آنها تا دوره‌های سخت نظامی را نبینند به جبهه نمی‌آیند برای مثال خودم که از همه سالخورده‌تر هستم ولی آموزش سخت نظامی دیدم و حاضرم در دوی استقامت با نیروهای شما مسابقه دهم. برادرم گفتند در مسابقه چنان دویدم که دو رقیب عراقی توان ادامه مسابقه را نداشتند و فرماندهان نظامی عراقی آمدند و هر سه نفر را تشویق کردند. برادرم با ورزش مانوس بود. امیدوارم همه ما جوانان ساعتی را به ورزش در کنار تحصیل علم و تهذیب نفس بپردازند.

گلف , گلف ,

در پایان این مراسم نفرات برتر گلف قهرمانی کشور معرفی شدند.

نفرات برتر به شرح زیر است:

در هندی کپ 0 تا 9:
1- سجاد کرم‌پور از خوزستان
2- حمیدرضا شینی از خوزستان
3- سعید براتی از خوزستان

بهترین بازیکن بدون احتساب هندی کپ: عباس قنبری از البرز

نفرات برتر هندی کپ 10 تا 20:
1- حسین دریس از منطقه آزاد اروند
2- سبحان سلیمانی از خوزستان
3- بهمن کریمی از اصفهان

بهترین بازیکن بدون احتساب هندی کپ: حسین شاهیوند از لرستان

نتایج تیمی به شرح زیر است:
1- خوزستان
2- البرز
3- لرستان.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا