پزشکی

موکب مسجد جمکران، میزبان زائران ایرانی و غیر ایرانی اربعین

اداکسو

از ششم ماه صفر تاکنون دو هزار و 231 زائر اربعین در موکب درمانی مسجد مقدس جمکران پذیرش شده و خدمات درمانی مورد نیازشان را دریافت کردند.

مسجد مقدس جمکران از ششم صفر با برپایی موکب در شبستان امام حسن عسکری(ع) میزبان زائران ایرانی و غیر ایرانی اربعین حسینی است که در مسیر تشرف به کربلای معلی مهمان شهر کریمه اهل بیت(س) شدند.

از جمله اقدامات صورت گرفته در این موکب، راه اندازی درمانگاه رایگان برای زائران اربعین است که خدمات مختلفی از جمله ویزیت پزشک، دارو، تزریقات، ارزیابی فشار خون، تست قند و نوار قلب را به صورت شبانه روزی ارائه می کند.

از ششم ماه صفر تاکنون دو هزار و 231 زائر اربعین در این درمانگاه با مشکلاتی از جمله گرما زدگی، عفونت های تنفسی، بیماریهای گوارشی، عفونتهای کلیه، بیماری های پوستی، قلبی و عروقی، عفونتهای چشمی و… پذیرش شده و خدمات درمانی مورد نیازشان را دریافت کردند.

20 پزشک، 15 پرستار، 50 امدادگر و جمعی از پرسنل دارالشفای مسجد مقدس جمکران تا پایان ماه صفر در موکب این مکان مقدس پذیرای زائران اربعین حسینی خواهند بود.

گفتنی است این موکب درمانی به همت دارالشفای مسجد مقدس جمکران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و جمعی از پزشکان جهادی استان قم برقرار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا