آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

منوچهر صالحی:امیر اسکندری نه رمال است نه جادوگر!

اداکسو
منوچهر صالحی:امیر اسکندری نه رمال است نه جادوگر!

بحث استخدام و حضور جادوگر در تیم ملی فوتبال این روزها حسابی سر و صدا کرده است.

مازیار فیروزی : این روزها بحث جادو جنبل در فوتبال ایران دوباره روی بورس افتاده است.سال ها سال قبل و زمانی از این می گفتند که یک سری از تیم ها جادوگر دارند و به واسطه نیروهای غیر طبیعی در لیگ فوتبال ایران نتیجه می گیرند.البته این فقط مختص به فوتبال نبود و شایعه شده بود که در خیلی از رشته های غیر فوتبالی هم یک نفر هست که برای شان جادو و جنبل می کند.سال ها از آن روزها می گذرد و این بار سر و کله این شایعات پیرامون تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد.شایعه شده که فدراسیون فوتبال با یک نفر که علم این کار را دارد در ارتباط است.حتی بارها در این باره از شهاب الدین عزیزی خادم سوال کرده اند که نمونه اش دوشنبه شب و در برنامه فوتبال برتر بود،آنجا که او گفت:«قدم و دعای هر کسی برای ما موثر باشد از او کمک می گیریم.»به بهانه ورق خوردن تاریخ گفت و گویی انجام دادیم را منوچهر صالحی.مدیرعامل سابق باشگاه سایپا که در زمان خودش هم از این شایعات زیاد شنیده می شد.

*آقای صالحی سال ها سال قبل و زمانی که شما مدیرعامل سایپا بودید شایعات زیادی درباره استفاده از رمال و جادوگر شنیده می شد.حالا انگار تاریخ دوباره ورق خورده است و این بار این شایعات درباره عزیزی خادم و فدراسیون فوتبال به گوش می رسد.

آقای عزیزی خادم از دوستان خوب من هستند و بنده اصلا تمایلی ندارم تا در این باره حرف بزنم.

*اما یادم هست که شما یک بار مفصل در این باره حرف زده بودید.

ببینید؛من یک سوال بپرسم.مگر این اتفاق دارد به فوتبال ما ضرر می زند؟یک نفر از ابزار و تکنولوژی خاصی که دارد استفاده می کند و مردم را خوشحال می کند.کجای این کار ایراد دارد؟آیا غیر از خوشی برای مردم ما به همراه دارد؟

*یعنی شما وجود چنین شخصی را تایید می کنید؟

در مملکت ما یک سری ها هستند که خرده اطلاعات دارند.ما مدام داریم با همین خرده اطلاعات بازی می کنیم.من نمی دانم جادوگر و رمال چیست و نمی خواهم وارد این قضیه شوم اما یک نکته ای،مگر ما مسلمانان ماه مبارک رمضان را نداریم؟مگر در این ماه مبارک برای یکدیگر دعا نمی کنیم؟در شب احیا چه اتفاقی می افتد؟آیا حاصل این دعا غیر از رسیدن به سلامتی است؟در قرآن ما سوره های مختلفی داریم.ما آیت الکرسی می خوانیم و از خانه خارج می شویم.انتهای همه این ها شادی مردم است.

*این ها تفاوتی با یکدیگر ندارند؟

ببینید؛شما می روی خانه مادربزرگت.می گویی مادربزرگ برایم دعا کن در کنکور قبول شوم.مادربزرگ برایم دعا کن گواهینامه رانندگی ام را بگیرم.بارها به هم نمی گوییم التماس دعا؟مادرها و پدرهای شما،برای تان دعا نمی کنند؟این دعا کردن ها باعث می شود نیروهای عالم برای آن دعایی که کرده اید بسیج شوند.حالا این کجایش ایراد دارد؟شما سوره یس را نمی خوانید؟این ها همه در راه سلاکتی است.

*قبول ندارید که بحث فدراسیون از این ماجراها جداست؟یعنی پدر و مادربزرگ و …

این ها را نباید با هم قاطی کنید.از خود شما سوال می کنم.صبح که از منزل خارج می شوید نمی گویید " بسم الله الرحمان الرحیم؟ "این ها نیروهای کائنات است و دعا هم جزیی از آن.ما دوست داریم پرسپولیس مان نتیجه بگیرد،دوست داریم سپاهان مان نتیجه بگیرد.دل مان می خواهد ذوب آهن و سایر تیم های مان به موفقیت برسند.

به هر طریقی؟

نه دیگر؛نشد! مگر می شود شما دعا کنید و راننده نباشید اما پشت فرمان بنشینید؟رانندگی اصول خودش را دارد.همه چیز باید مثل یک مجموعه در کنار هم باشند.نمی شود شما چاقو دستت بگیری و بگویی دعا کرده ام بروم و یک نفر را بکشم!در تیم ملی هم همین است.باید برنامه ها مرتب و منظم باشد.کادر فنی خوبی در خدمت تیم باشد.بازیکنان خوبی در اختیار داشته باشیم.من خودم هم برای تیم ملی دعا کرده ام.شما هم دعا کرده اید.در بازی ایران واسترالیا میلیون ها ایرانی برای موفقیت تیم دعا کردند.نتیجه اش چه شد؟الان این مملکت نیاز به شادی دارد.اجازه بدهیم هر کسی هر کاری از دستش بر می آید انجام بدهد.

اما در خیلی از رسانه ها از شخصی به نام امیر اسکندری نام می برند که شایعه شده ارتباط زیادی با جادو و جنبل دارد.

ایشان را بارها و بارها دیده ام.ایشان نه جادوگر است نه رمال.ایشان نیرویی دارد که خیلی ها مثل من و شما نداریم.یک سری از آدم ها نظر کرده هستند.ممکن است مادربزرگ شما دعا کند و این دعا مستحاب شود اما دعای شما نه.این ها نظر کرده هستند.به نظر من یک نفر مثل امیر اسکندی ادبیاتی دارد که بهتر با خدا حرف می زند.از قول من بنویسید که صالحی گفت:«او بهتر با خدایش حرف می زند.»

۲۵۷ ۲۵۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا