آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

ملت یمن حاضر است از فلسطین دفاع کند

«علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن شامگاه امروز پنجشنبه، رژه نظامی نیروهای مسلح این کشور را به منزله پیامی برای دشمنان یمن عنوان کرد.

القحوم به شبکه خبری المیادین گفت که این رژه، پیامی است مبنی بر اینکه نیروهای یمن ، همچنان بیشترین قدرت و توانمندی را دارند.

وی با بیان اینکه کشورهای ائتلاف متجاوز بر روی تضعیف توانمندی‌های نظامی حساب باز کرده بودند، تأکید کرد، رژه نظامی اخیر، شکست این محاسبات را ثابت کرد.

القحوم با اشاره به اینکه، پیام رژه نظامی، صلح و در عین حال، آمادگی است، خاطر نشان کرد: هیچ کوتاهی در زمینه مسئله فلسطین وجود ندارد. اسرائیل باید بداند که ملت یمن حاضر است از فلسطین دفاع کند.

وی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی باید بداند معادله تغییر کرده است، تصریح کرد: یمن در مقابله با اسرائیل، در قلب محور مقاومت قرار دارد. ارتش یمن هم عناصر قدرت را در اختیار دارد.

عضو انصارالله با بیان اینکه ارتش و ملت یمن، حق خود را از آمریکا و عربستان خواهند گرفت، در پایان تأکید کرد، در صورت تمدید آتش‌بس در یمن، کشورهای ائتلاف باید به همه بندهای آن پایبند باشند.

رژه بزرگ نیروهای مسلح یمن روز گذشته (چهارشنبه) به مناسبت هشتمین سالگرد انقلاب 21 سپتامبر 2014 در میدان «السبعین» صنعاء برگزار شد. در این مراسم، انواع موشک‌های راهبردی بالستیک و کروز، پهپادها و موشک‌های زمین به هوا و موشک‌های نیروی دریایی به نمایش در آمد.

از جمله موشک‌های به نمایش در آمده موشک «حاطم»، «فلق»، «حیدر»، «البحر الاحمر»، «معراج» و موشک «قدس۳» بود.از سوی دیگر شهر صعده در شمال یمن و به عنوان پایگاه اصلی جنبش انصارالله یمن نیز شاهد راهپیمایی گسترده مردمی در بزرگداشت هشتمین سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر بود.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پرچم‌های یمن و پرچم‌هایی که روی آن‌ها، شعار جنبش انصارالله یمن درج شده و نیز تصاویر و پلاکاردهایی از «حسین بدرالدین الحوثی» رهبر پیشین جنبش الحوثی و تصاویر «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر کنونی انصارالله یمن، شعارهایی در حمایت از انقلاب و آزادی و محکومیت تجاوز به یمن سر دادند.

انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ اشاره به انقلاب دوباره مردم یمن پس از انقلاب سال ۲۰۱۱ دارد، ادامه فساد حکومتی، حضور مقامات حکومت سابق در قدرت و ادامه ناکارآمدی و سرانجام افزایش قیمت گازوئیل بار دیگر اعتراضات را در مرداد ۱۳۹۳ شعله‌ور کرد. دهها هزار نفر در اطراف صنعاء تحصن کردند و جنبش انصارالله رهبری اعتراضات را در دست گرفت و بزرگترین تظاهرات تا آن روز در ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ به دعوت عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله در صنعاء برگزار شد. سرانجام تحصن کنندگان در ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) پایتخت و ساختمان رادیو و تلویزیون یمن را تصرف کردند. این مناسبت هر ساله در شهرهای تحت کنترل دولت نجات ملی یمن جشن گرفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا