آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

مشتاقی: یوسفی ستاره مسابقات کشتی فرنگی نروژ بود/ گرایی با طلای المپیک و جهانی فکر نکند مشکل ندارد

اداکسو

مشتاقی: یوسفی ستاره مسابقات کشتی فرنگی نروژ بود/ گرایی با طلای المپیک و جهانی فکر نکند مشکل ندارد

پیشکسوت کشتی فرنگی کشورمان گفت: یوسفی و میرزازاده الان بهترین‌های سنگین‌ وزن هستند و مدال طلای او بهترین و یوسفی به نظرم ستاره مسابقات بود.

اخبار ورزشی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهرام مشتاقی، پیشکسوت کشتی فرنگی کشورمان درباره نتایج کشتی فرنگی در مسابقات جهانی نروژ، عنوان کرد: نمی‌خواهم ارزش این کار را کم کنم اما بعد از المپیک همیشه بچه‌ها درخشیده‌اند، سال 65 در بازی‌های یوکوهاما 5 طلا گرفتیم، سال 61 منچستر با 3 طلا قهرمان شدیم و الان هم با 3 طلا نایب قهرمان‌. در کشتی فرنگی هم اتفاق خاصی رخ داد، 4 طلایی که اصلا در هیچ دوره‌ای ندیده‌ایم. این برای کشور ما بسیار ارزشمند بود.

وی خاطرنشان کرد: تیم جدیدی بعد از المپیک ریو داشتیم، در این بازی‌ها از نفراتی استفاده کردیم که در لندن هم حضور داشتند اما آن طور که باید و شاید نتوانست با بنا خوب ظاهر شود. الان تیم بسیار جوان و آینده داری داریم که در المپیک 2024 پاریس می‌توانند به رکوردی که در لندن داشتیم دست پیدا کنند. فرنگی تیم منسجمی است و حالا اوایل کارشان است.

مشتاقی درباره کسب مدال طلای سنگین‌وزن برای نخستین بار، تصریح کرد: در سنگین وزن در مسابقات جهانی و المپیک مدال طلا نداشتیم، فقط بشیر باباجان زاده مدال آورد بود. یوسفی و میرزازاده الان بهترین‌های سنگین‌وزن هستند و مدال طلای او بهترین و یوسفی به نظرم ستاره مسابقات بود. ارزش مدال طلای یوسفی از کل تیم بیشتر است.

وی در ادامه صحبت‌های خود در خصوص تفاوت کشتی برادران گرایی، خاطرنشان کرد: محمدعلی برعکس محمدرضا عجول کشتی می‌گیرد. او با چند مدال برنز جهان استحقاق طلا دارد، امیدوارم این مشکل حل شود.

پیشکسوت کشتی فرنگی کشورمان گفت: محمدرضا با طلای المپیک و جهانی فکر نکند مشکل ندارد، باید روی یک مسائلی کار کرد. برخی مواقع فن بالا می‌خورد و کول‌انداز می‌شود. خدا به ما لطف داشت و در چند ثانیه آخر امتیاز گرفت اما در کل او کشتی‌گیر بسیار شایسته‌ای است.

آغاز اردوی تیم زیر 23 سال کشتی آزاد با اعلام نفرات دعوت شده

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا