آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

مشارکت زیر ۳۰ درصد در کردستان /مردم هرمزگان پدیده انتخابات شدند

اداکسو

به انتشار از سایت معرفت نیوز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرحله دوم انتخابات چهاردهم نسبت به انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم درسال ۱۴۰۰ که ۴۸ درصد اعلام شده بود، روند صعودی داشته است.

با این وجود در برخی از استان ها علیرغم افزایش مشارکت در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، میزان مشارکت نسبت به سال ۱۴۰۰ روند ریزشی داشته است. چنانچه در استان های ایلام، بوشهر، خراسان شمالی و جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کردستان، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و هرمزگان اینگونه بوده است.

نکته قابل توجه دیگر در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، استان هرمزگان بوده است. میزان مشارکت در این استان که مرحله دوم انتخابات نسبت به سال ۱۴۰۰ روند کاهشی داشت، در مرحله دوم نیز ریزش خود را حفظ کرد و تنها ۵۲/۹ درصد در انتخابات مشارکت داشته است. میزان مشارکت مردم این استان در مرحله اول ۵۷ درصد و در سال ۱۴۰۰ میزان مشارکت ۵۸/۷۰ درصد بوده است.

از سوی دیگر، استان کردستان علیرغم اینکه با ۲۹/۲۴ درصد مشارکت، نسبت به مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم که ۲۳ درصد بوده، تا حدودی افزایش یافته است، اما در مقایسه با انتخابات ۱۴۰۰ که ۳۷/۳۷ درصد مشارکت داشته اند، به میزان قابل توجهی مشارکت ریزش داشته است.

۲۹۲۱۸

محتوای منتشر شده به صورت خودکار از رسانه ی معتبر خبرگزاری خبر آنلاین جمع اوری شده است و معرفت نیوز در قبال محتوای منتشر شده هیچ مسئولیتی ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا