آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

لیگ برتر فوتبال| پیروزی دشوار استقلال در گام نخست

لیگ برتر فوتبال| پیروزی دشوار استقلال در گام نخست

پس از تیم‌های فوتبال سپاهان، نساجی و گل‌گهر سیرجان، استقلال چهارمین تیمی بود که لیگ بیست‌ویکم را با پیروزی استارت زد.

اخبار ورزشی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، استقلال از ساعت 18 امروز (چهارشنبه) در هفته نخست لیگ برتر فوتبال، در ورزشگاه آزادی میزبان هوادار بود که این بازی به برتری یک بر صفر استقلال انجامید. جعفر سلمانی در دقیقه 60 تک گل آبی‌پوشان را در این دیدار به ثمر رساند.

استقلال در گام نخست از سد تیمی عبور کرد که رضا عنایتی، مهاجم پیشین خود را روی نیمکت آن می‌دید و مرتضی آقاخان و محمد قاضی،‌ دو آبی‌پوش سابق در این تیم توپ می‌زدند. شاگردان مجیدی در نیمه دوم عملکردی هجومی ارائه کردند و نسبت به نیمه نخست تیمی متحول‌شده بودند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، محمد دانشگر، آرش رضاوند (5+90 سعید مهری)، زبیر نیک‌نفس (46 – مهدی مهدی‌پور)، وریا غفوری، جعفر سلمانی، سبحان خاقانی (57 – امیرعلی صادقی)، امیرحسین حسین‌زاده و ارسلان مطهری (78 – امیرارسلان مطهری).

ترکیب هوادار: مسلم حق‌شناس،‌ دانیال کردستانی (58 – ابوالفضل عکاشه)، حسین صادقی (68 – محمد جواد محمدی)، محمد قاضی (65 – مرتضی آقاخان)، پیمان میری، معین عباسیان، نیما انتظاری، محسن طرحانی، محمد ستاری، محمد حسینی و مهدی عبدی.

داور: کوپال ناظمی

حاشیه دیدار استقلال – هوادار| حضور مهدوی‌کیا و خوش و بش مجیدی و عنایتی

نیمه اول

دقیقه 2: امیرحسین حسین‌زاده بازیکن تیم استقلال فرصت خوبی برای گلزنی داشت که مدافع هوادار مانع از ورود توپ به دروازه شد.

دقیقه 6: جعفر سلمانی ضربه‌ای را روانه دروازه هوادار کرد که حق‌شناس موفق شد توپ را مهار کند.

دقیقه 15: نیما انتظاری شوتی را روانه دروازه استقلال کرد که سیدحسین حسینی توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 40: یک ضربه ایستگاهی برای استقلال به دست آمد که ارسال امیرحسین حسین‌زاده می‌توانست موقعیت خطرناکی روی دروازه هوادار ایجاد کند، اما ضربه ارسلان مطهری راهی به دروازه نداشت.

نیمه دوم

دقیقه 54: امیرارسلان مطهری پس از عبور از حق‌شناس، در محوطه جریمه متوقف شد که کوپال ناظمی، اعتقاد به خطای پنالتی داشت و به حق‌شناس هم اخطار داد. وریا غفوری پشت توپ ایستاد و آن را به تور دروازه چسباند که داور به دلیل ورود زودهنگام بازیکنان استقلال به محوطه جریمه،‌ حکم به تکرار ضربه داد. غفوری مجدداً پشت توپ قرار گرفت که ضربه او این بار با واکنش مسلم حق‌شناس مهار شد.

دقیقه 60: آرش رضاوند پشت محوطه جریمه، توپ را به جعفر سلمانی که شوت سلمانی تبدیل به گل استقلال شد.

دقیقه 61: سلمانی در محوطه جریمه هوادار صاحب توپ شد و پاس رو به بیرون او به امیرعلی صادقی رسید که شوت این بازیکن، پس از برخورد به مدافع هوادار به کرنر رفت.

دقیقه 65: شوت از روز حسین‌زاده از پشت محوطه جریمه هوادار، با واکنش دیدنی حق‌شناس راهی کرنر شد.

دقیقه 67: صالح مصطفوی به دلیل اعتراض به داور، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 68: معین عباسیان در سمت چپ، پشت ضربه آزاد هوادار ایستاد و تصمیم گرفت توپ را مستقیماً‌ به سمت دروازه استقلال شلیک کند که حسین حسینی، این توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 81: ارسال مهدی‌پور از سمت راست، در سمت چپ محوطه جریمه هوادار به سلمانی رسید که ضربه این بازیکن توسط حق‌شناس به کرنر رفت.

دقیقه 4+90: ابوالفضل عکاشه در شرایط تک به تک با دروازه‌بان استقلال، فرصت بسیار خوبی داشت و پس از عبور از حسینی، می‌توانست گل نخست هوادار در لیگ برتر را به ثمر برساند. تعلل بیش از حد عکاشه اما باعث شد این فرصت گرانبها از دست برود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا