آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

قاضی زاده هاشمی در برنامه صف اول: برخی از جریانات سیاسی برای حفظ بقا، وارد بده بستان می‌شوند/ باید کاری کنیم پاسپورت شهروند ایرانی با ارزش باشد

به انتشار از سایت معرفت نیوز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، در برنامه صف اول که از شبکه خبر پخش می‌شود، گفت که مسائل کشور جز با انقلاب در مسائل ریشه‌ای و پایدار محقق نمی‌شود. مشکلات کشور با اقدامات کوتاه مدت حل نمی‌شود. او در پاسخ به این سوال که آیا اقتصاد را اولویت می‌دانید، گفت که فوریت را اقتصاد می‌دانم و اولویت خانواده است.

بخش هایی از سخنان قاضی زاده هاشمی در ادامه می آید:

*یک اتفاقاتی در جامعه رخ می‌دهد که اخلاقیات جامعه را مخدوش می‌کند، مانند لاتاری؛ یک شبه یک نفر را به دلیل برنده شدن در قرعه‌کشی، ثروت می‌کند.

*دولت باید پاسخگو باشد و برای هر کاری توضیحی داشته باشد.

*دولت باید نسبت به اقدامات خود پاسخگو باشد. عدم شفافیت یک بی اخلاقی در حق مردم است.

*وعده‌های فضایی که داده می‌شود، باعث بی اخلاقی می‌شود. مردم وقتی وعده‌ها را می‌شوند تصور می‌کنند که آن کار شکل می‌گیرد، وقتی انجام نشود می‌گویند پشت آن یک فساد است.

*یکی از مسایل پیچیده کشور که بارها مورد تاکید رهبری بوده خروج دولت از بنگاه داری و واگذاری دولت به مردم است‌.

*در بنیاد شهید از ۲۰ سال قبل اعلام شده بود که از بنگاه داری خارج شود و ما موفق شدیم آن بخش از دارایی هایی که متعلق به خانواده ها است را برگردانیم.

*رشد اقتصادی کشور یک دهه منفی بود الان مثبت شده اما هنوز مردم لذت آن را نچشیده‌اند گاهی ممکن است رشد اقتصادی مثبت باشد اما یک قشر خاصی وضعشان بهتر شود باید کاری کنیم کل آحاد جامعه پیشرفت کنند.

*آنچه در تعهد من است تلاش برای زایش، حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی کشور است اگر از اقتصاد و فرهنگ حرف می زنیم برای برگرداندن امید مردم است.

*باید کاری کنیم پاسپورت شهروند ایرانی با ارزش باشد پول ایرانی با ارزش باشد اقتدار و فرهنگش با ارزش باشد و پیوند این جامعه با هم ارتقا یابد.

*نام دولت دولت مردم است پس همه مردم ستاد من هستند، من به اینکه اعضای ستاد من، در دولت من حضور داشته باشند، قائل نیستم. سابقه سیاسی من در اردوگاه اصولگرایان تعریف می شود، اما اصلا تعلق حزبی به جناح خاصی ندارم، نباید محصول این بده بستان‌ها شویم.

* برخی از جریانات سیاسی برای حفظ بقا، وارد این بده بستان می‌شوند.

* مشکل مردم عرصه سیاست نیست، مردم در مسائلی چون معیشت و اقتصاد مشکل دارند.

* کسانی باید مسئولایت دار شوند که با اخلاق و دارای توانایی باشند.

* در برخی از کشورها، با توجه به سابقه افراد، ارزیابی انجام می دهند که آیا در سطح وزارت هستند یا خیر.

* افرادی باید روی کار بیایند که نزدیک ترین نگاه را به مردم دارند

* باید معلمان وزیر آموزش و پرورش را بپسندند.

* تلاش شهید رئیسی این بود که خانواده ایرانی سعادتمند شود؛ هیچ شهیدی متحجر نیست.شهدا دلشان برای همه ابنا بشر می تپد.

* بزرگان ما، امام رضا(ع) به دیدار بیمار مسیحی هم می رفتند. شهید حاج قاسم جانش را برای آن زن ایزدی هم می داد برای شهید رئیسی همه مظلومان عالم محترم بودند و این روحیه کیلومترها با تحجر فاصله دارد. من تعجب می کنم برخی این خصوصیت ها را به شهید رئیسی عزیز نسبت می دهند.

* تحجر پدر همبستگی ملی ما و پیوستگی خانواده بزرگ ایرانی را درآورده است.

*نباید بگذاریم این اتفاق با نام شهید رئیسی رخ بدهد. امیدوارم این روشنی وجود داشته باشد و تحجر سیاسی و اداری که در این نظامات وجود دارد شکسته شود تا همه شهروندان احساس تعلق خاطر به جامعه پیدا کنند.

2929

محتوای منتشر شده به صورت خودکار از رسانه ی معتبر خبرگزاری خبر آنلاین جمع اوری شده است و معرفت نیوز در قبال محتوای منتشر شده هیچ مسئولیتی ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا