پزشکی

قابل توجه بیماران خاص و صعب‌العلاج برای دریافت سهمیه دارویی

مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه از دریافت حواله دارویی بیماران خاص بدون مراجعه حضوری به این معاونت خبر داد.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر شهریار جانبازی مدیر بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان ضمن بیان این مطلب گفت: با اقدامات صورت گرفته نیازی نیست که بیماران خاص تحت پوشش دانشگاه برای دریافت حواله دارو و سایر خدمات، به معاونت درمان دانشگاه مراجعه کنند.

دکتر جانبازی خاطرنشان کرد: امکان ارایه خدمات به بیماران خاص در داروخانه‌های شهیدکاظمی و هلال احمر تهرانپارس فراهم شده است.

وی افزود: در ماه‌های گذشته بیماران برای دریافت معرفی‌نامه، حواله دارویی، تشکیل پرونده و… ابتدا به معاونت درمان و سپس به داروخانه و مرکز درمانی مرتبط مراجعه می‌کردند. این رفت و آمدها موجب سردرگمی و ناراحتی برخی بیماران و همراهانشان شده بود که این فرایند با انتقال میز خدمت به نقاط در دسترس‌تر و نزدیک محل درمان و دارو اصلاح شد.

به گفته دکتر جانبازی هم‌اکنون با حضور کارشناسان معاونت درمان در داروخانه شهید کاظمی(محدوده پارک وی) و داروخانه‌ های هلال احمر شماره 2 منطقه تهرانپارس، خدمات مذکور به بیماران خاص ارایه می شود.

مدیر خدمات بیمارستانی دانشگاه با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با سازمان‌های بیمه‌گر یادآور شد: بیماران پس از دریافت حواله دارویی، نیاز به اخذ تاییدیه سازمان‌های بیمه‌گر دارند که خوشبختانه کارشناسان بیمه‌ها نیز در داروخانه‌های مربوطه مستقر هستند و این امر باعث تسهیل ارایه خدمات به بیماران می‌شود.

وی افزایش و تسهیل فرایند دسترسی به خدمات درمانی به ویژه خدمات به بیماران خاص و صعب‌العلاج را یکی از اولویت‌های کاری معاونت درمان برشمرد و خاطرنشان کرد: امکان ارایه خدمات در داروخانه‌های مذکور به بیماران دیالیزی، ام اس( MS )، پیوندی و سایر بیماری‌ها فراهم شده است.

دکتر جانبازی با اشاره به دریافت خدمات درمانی به بیش از 20 هزار بیمار مبتلا به بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: این اقدام باعث تسهیل ارایه خدمات به بیماران خاص و کاهش مراجعه حضوری این افراد به معاونت درمان شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، مدیر خدمات بیمارستانی معاون درمان دانشگاه درخاتمه سخنان خود ضمن آرزوی سلامتی برای همه بیماران خاطرنشان کرد که با حمایت معاون درمان و پیگیری‌های صورت گرفته به زودی ارایه خدمات در قالب میز خدمت الکترونیکی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا