آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

فارس من| غضنفرآبادی: ظرفیت‌های قانونی برای تربیت جایگاه هیأت نظارت وجود دارد

فارس من| غضنفرآبادی: ظرفیت‌های قانونی برای تربیت جایگاه هیأت نظارت وجود دارد

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت:‌ ظرفیت‌های قانونی لازم برای ارتقا و تقویت جایگاه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان وجود دارد اما طرح قوی‌ای در این باره هنوز به تصویب نرسیده است.

فارس من| غضنفرآبادی: ظرفیت‌های قانونی برای تربیت جایگاه هیأت نظارت وجود دارد

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: مخاطبان خبرگزاری فارس با ایجاد پویشی با عنوان«ضرورت اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان»درخواست اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را دارند. در متن این پویش آمده که «قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس که از سال 91 تدوین شده و در جریان اجرا در در ادوار گذشته مجلس نشان داد که کارایی لازم را ندارد و نیاز به اصلاح دارد از مجلس انقلابی درخواست داریم این قانون را اصلاح کند.»
سردبیر این پویش در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس می‌گوید: رفتارهای نسنجیده و چالشی برخی از نمایندگان مجلس در برهه‌های حساس در این چند سال بحث‌هایی را در سطح جامعه به وجود آورد و مردم نسبت به برخورد با نمایندگان خاطی مطالباتی را دارند.
وی ادامه داد: با وجود قانون نظارت بر رفتار نمایندگان اما همچنان شاهد آن هستیم که برخی از نمایندگان رفتارهای خارج از شئون نمایندگی انجام می‌دهند. نیاز است با توجه به عملکرد ضعیف هیات نظارت بر رفتار نمایندگان و وجود برخی ابهامات و تناقضات در قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی این قانون اصلاح شود. مجلس شورای اسلامی مورد ملت است و اگر اقداماتی در جهت کاهش این اعتماد صورت گیرد ضربه به منافع و انسجام ملی زده است.
هنوز طرح قوی‌ای برای نظارت بر رفتار نماینگان به تصویب نرسیده است

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: ظرفیت و امکان قانونی برای ارتقا و تقویت جایگاه و موقعیت هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان وجود دارد.

وی افزود: با وجود فراهم بودن امکان و ظرفیت این کار طرح قوی‌ای برای این منظور هنوز در مجلس به تصویب نرسیده است.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار داشت: اگرچه اصلاحات و تغییراتی برای ارتقا جایگاه هیأت انجام شده، اما این تغییرات قابل توجه و چشمگیر نبوده و می‌توان با ارائه طرح‌های قوی‌تر، جایگاه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را تقویت کرد.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا