پزشکی

علائم ساده ای که باورتان نمی شود نشانه ایدز باشد+ اینفوگرافیک

ویروس اچ آی وی از ابتدا در بدن نوعی شامپانزه آفریقایی وجود داشت. طبق تحقیقات، احتمالا نسخه شامپانزه ویروس (SIV) حین شکار و تماس با خون حیوان آلوده اولین بار به انسان‌ها منتقل شده است.

به گزارش بهداشت نیوز، ویروس اچ آی وی از ابتدا در بدن نوعی شامپانزه آفریقایی وجود داشت. طبق تحقیقات، احتمالا نسخه شامپانزه ویروس (SIV) حین شکار و تماس با خون حیوان آلوده اولین بار به انسان‌ها منتقل شده است. و بمناسبت روز مشاوره و ازمایش اچ ای وی، مفدا مازندران اینفوگرافی‌ در این خصوص طراحی کرده است.

اولین بار تاریخ ۲۷ ژوئن ۱۹۹۵، روز ملی مشاوره و آزمایش اچ آی وی (NHTD) نامیده شد. روز ملی تست HIV هر سال در بسیاری از کشور ها برای تشویق مردم به انجام تست اچ آی وی توسط نهادهای مربوطه سازماندهی می‌شود.

آیا ابتلا به ویروس HIV علائم خاصی دارد؟

۲ تا ۴ هفته پس از عفونت، علائم مشابه آنفولانزا در برخی افراد بروز خواهد کرد که احتمالا چند روز تا چند هفته ادامه دار هستند. موارد زیر از علائم این عفونت می‌باشند:

تب و لرز

تعرق در شب

دردهای عضلانی

گلو درد

خستگی

تورم غدد لنفاوی

ایجاد زخم در ناحیه دهان

بروز این علائم به معنای ابتلا به ویروس HIV نیست. اگر در معرض ویروس اچ آی وی قرار داشتید (برقراری رابطه جنسی محافظت نشده، استفاده از سرنگ یا سوزن آلوده یا ارتباط با مایعات بدن فرد آلود) یا به این علائم شک دارید، روز ملی مشاوره و آزمایش اچ آی وی زمان مناسبی برای اطمینان از وضعیت سلامتی شماست. آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند انواع آزمایش‌های مربوط به اچ آی وی و همچنین بهترین خدمات در زمینه نمونه گیری در محل را به مراجعین ارائه می نماید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا