پزشکی

صدور 64 هزار نسخه برای حجاج ایرانی

اداکسو

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: در 26 روز گذشته بیش از 64 هزار و 409 نسخه دارویی در درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان‌ها در مکه و مدینه برای حجاج ایرانی صادر شده است.

به گزارش بهداشت نیوز، سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در تشریح خدمات این مرکز به حجاج ایرانی در کشور عربستان و در ایام حج تمتع امسال گفت: از سوم خرداد تا 29 خردادماه در مجموع، 129 هزار و 330 مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های این جمعیت در مکه و مدینه به حجاج ایرانی ارائه شده است.

وی افزود: در این مدت 8181 مورد خدمات پاراکلینیکی ازجمله آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و …، 18 هزار و 586 مورد خدمات پرستاری شامل نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

مرعشی تعداد نسخ درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج را 64 هزار و 409 مورد اعلام کرد و گفت: 1689مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است. در حال حاضر 37 زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و 16 زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر ادامه داد: تا عصر روز گذشته 29 خرداد، تعداد 773 نفر از حجاج ایرانی در حج تمتع 1402 از خدمات بستری و درمان بهره برده اند که در این مدت 136 نفر در بخش ccu بستری شده و تحت نظر پزشکان ایرانی بوده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا