آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

صالحی امیری: دنبال تخریب و انتقام از هیچ فدراسیونی نیستیم/ هنوز برای حضور در انتخابات به جمع‌بندی نرسیده‌ام

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: کمیته به دنبال انتقام یا تخریب هیچ فدراسیونی نیست، توکیو هم آخر دنیا نبود و نباید باعث شود به واسطه آن از برخی فدراسیون‌ها انتقام بگیریم.

اخبار ورزشی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدرضا صالحی امیری در جمع خبرنگاران درباره اینکه چه رویدادهایی پیش روی ورزش کشور است و زمان معرفی سرپرستان کاروان‌های اعزامی کشورمان، اظهار داشت: در یک سال آینده پنج رویداد پیش رو داریم که المپیک زمستانی با سرپرستی نظریان رئیس فدراسیون اسکی خواهد بود. در این راستا چند جلسه برگزار و چارچوب اعزام ورزشکاران تعیین تکلیف شد. ما سهمیه محدود داریم، اما حتماً حضور خواهیم داشت برای اینکه پرچم ایران برافراشته شود و قهرمانان تجربه کسب کنند.

شرط اعزام ما حضور کاروان کیفی با احتمال بالای 80 درصد کسب مدال است
رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: اسفند ماه امسال بازی‌های داخل سالن آسیا را خواهیم داشت که در تایلند برگزار می‌شود. تاکنون کادر سرپرستی با حضور فدراسیون‌ها پنج جلسه برگزار کرده و سهمیه بازیکنان هر فدراسیون مشخص شده است. با اعزام یک کاروان کیفی، ارزیابی می‌کنیم که نتایج بهتری نسبت به قبل بگیریم. شرط اعزام ما کاروان کیفی و احتمال کسب مدال بالای 80 درصد است‌. این تصمیم‌گیری در ستاد با حضور معاون ورزش قهرمانی، مدیرکل قهرمانی، دبیرکل، نصرالله سجادی و رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، هادی ساعی و اصغر رحیمی اعلام شد. نتایج این جلسات باید دوباره ارزیابی شود، چون اعزام برخی فدراسیون‌ها مشروط است. اعلام قطعی رشته‌ها و تعداد اعضای کاروان در آینده نزدیک مشخص و ارزیابی دوم از آبان آغاز می‌شود. آنهایی که در لیست هستند بررسی و معرفی می‌شوند.

در هانگژو انتظار کسب نتایج بهتری نسبت به جاکارتا داریم
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به بازی‌های کشورهای اسلامی، عنوان کرد: این بازی‌ها مرداد 1401 در قونیه برگزار می‌شود و مقدمه‌ای بر بازی‌های آسیایی است. پس از آن بازی‌های آسیایی 2022 را پیش رو داریم که پنج جلسه برای نحوه اعزام کاروان ایران برگزار شده است‌. این رویداد برای ما مهم است و انتظار نتایج بهتری نسبت به بازی‌های جاکارتا خواهیم داشت. اکثر فدراسیون‌های آسیایی ما در اردوهای داخل و خارج کار خود را آغاز کرده‌اند و همین الان کاراته دو اعزام بزرگ دارد. تقریباً همه فدراسیون‌ها بعد از المپیک حداکثر با وقفه‌ای دو هفته‌ای تمرینات را شروع کردند.

کشتی در بازی‌های آسیایی می‌درخشد
صالحی امیری در ادامه به نتایج کشتی اشاره کرد و گفت: از کشتی شاهد نتایج بسیار خوبی خواهیم بود و کشتی‌گیران در اوج آمادگی هستند. کشتی در بازی‌های آسیایی و داخل سالن خواهد درخشید. کاراته آمادگی خوبی دارد، تکواندو هم با عملکرد خوب در بازی‌های هانگژو خواهد درخشید. در آخر بازی‌های جوانان آسیا را آبان سال آینده داریم.

وی در پاسخ به این سؤال که انتخابات کمیسیون ورزشکاران در پیش است، اما آنها در این چهار سال عملکرد خوبی نداشتند، تصریح کرد: این کمیسیون یکی از کمیسیون‌های ما بود و ایجاد بستر برای برگزاری جلسات و نظارت از وظایف ما. تقریباً همه کمیسیون‌ها فعال هستند. به طور طبیعی فراز و فرودهایی دارند، اما باید بلندمدت نگاه کنیم. کمیسیون ورزشکاران کمیسیون مهم IOC است و من باید از زحمات سوریان، میراسماعیلی و ساعی و همه اعضا تشکر کنم. بعد از انتخابات سعی می‌کنیم فعالیت آنها تشدید شود. ما باید هم از نظر حمایت و هم سرمایه‌گذاری به این کمیسیون توجه کنیم.

هنوز برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک به جمع‌بندی نرسیدم
وی درباره انتخابات کمیته ملی المپیک و حضورش برای ریاست این کمیته، گفت: هنوز واقعاً به جمع‌بندی نرسیدم. هر زمان تصمیم بگیرم اطلاع‌رسانی خواهم کرد. چه من باشم و چه نباشم کمیته مسیر خود را ادامه خواهد داد و قائم به شخص نخواهد بود. این مسیر با حضور هر عزیزی ادامه خواهد داشت و حضور و عدم حضور یک شخص اختلالی در برنامه‌های کمیته ایجاد نمی‌کند. برنامه‌ریزی ما این است دی ماه برنامه‌ها را آغاز و نیمه اول بهمن انتخابات را برگزار کنیم. این کار نیازمند هماهنگی است که باید با مجمع انجام شود.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به سؤالی مبنی بر اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی و اینکه مشکلی با فدراسیون‌های بین‌المللی ندارند، خاطرنشان کرد: من متن را دیدم و قانون مصوب مجلس و لازم الاجراست. این اساسنامه با روح منشور المپیک در تضاد نیست. ما باید تلاش کنیم با درک شرایط منشور المپیک و قوانین داخلی وفاق، همدلی و همگامی داشته باشیم.

برای رشته‌های المپیکی در دو سال 112 میلیارد تومان هزینه کردیم
وی درباره نتایج المپیک توکیو، تصریح کرد: ما برای رشته‌های المپیکی فقط در دو سال گذشته 112 میلیارد تومان برای آمادگی و اعزام هزینه کردیم. نتایج کسب شده قابل دفاع است اما نباید محدودیت‌ها را فراموش کنیم. اینکه یک سال و نیم در شرایط قرمز بودیم. نکته دیگر تغییرات اقتصادی بود. ما برای جاکارتا و المپیک جوانان دو میلیون دلار هزینه کردیم، اما برای توکیو 21 میلیون یورو هزینه داشتیم. تزلزل در میزبانی بازی‌ها برای برگزاری از دیگر مسائل بود که خود روی همه کشورها تأثیر داشت. متأسفانه شرایط نامطمئن و تا یک ماه قبل از المپیک در شرایط تزلزل به سر می‌بردیم.

صالحی‌امیری اظهارداشت: حوادثی باعث شد ما از طلا دور شویم مثل آسیب‌دیدگی سهراب مرادی، حمیده عباسعلی، بهمن عسگری، احسان حدادی و … . وزنه‌برداری ما نیز به خاطر شرایط قبلی خود با کاهش سهمیه روبه‌رو شد. اینها موانع ما در توکیو بودند. با این واقعیت‌ها نتایج کسب شده قابل دفاع است.

کمیته ملی المپیک دنبال تخریب و انتقام از هیچ فدراسیونی نیست
وی در پاسخ به این سؤال که قرار بود ارزیابی کمیته از عملکرد توکیو منتشر شود، گفت: ما سه روز بعد از بازگشت کارها را شروع کردیم و ظرف 10 روز به پایان رسید. کمیته به دنبال انتقام یا تخریب هیچ فدراسیونی نیست. توکیو هم آخر دنیا نبود و نباید باعث شود به واسطه آن از برخی فدراسیون‌ها انتقام بگیریم. تکواندو در توکیو نتیجه نگرفت، اما همین رشته هفته قبل قهرمان آسیا شد. نسل جدیدی رویش یافته است و من باور دارم باید از هر شکستی یک پیروزی جدیدی خلق کنیم. شکست نباید باعث تخریب یک فدراسیون شود. تکواندو از فضای بحران المپیک خارج شده است و تیم جدیدی که آقای پولادگر در تهران به نمایش گذاشت توانایی کرسی آسیایی را دارد.

در مسائل فنی تیم امید دخالت نمی‌کنیم
صالحی امیری درباره شرایط تیم فوتبال امید و اینکه به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال کمیته ملی المپیک را از بطن خارج کرده است و اینکه کمیته حالا چه برنامه‌ای دارد، گفت: اختلافی با فدراسیون فوتبال نداریم. تلاش ما حضور تیم فوتبال امید در المپیک است که آرزوی جامعه ایران است. ما تفاهم‌نامه داریم و کمیته در فرایند مسائل فنی تیم امید دخالتی نمی‌کند. انتخاب مربی و کادر بر عهده فدراسیون است و ما حمایت لازم را خواهیم داشت. از اول به عملکرد فدراسیون خوش‌بین بودم. فوتبال از اولویت‌های ورزش قهرمانی است.

انتهای پبام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا