رپورتاژ

شات بلاست و کوپلینگ چیست؟

. کوپلینگ دیافراگمی
کوپلینگ دیافراگمی شامل یک یا چند غشا فلزی است که در قطر بیرونی فلنج محرک متصل شده و گشتاور را به صورت شعاعی از طریق دیافراگم به یک اتصال قطر داخلی منتقل می کند. نوع دیگر کوپلینگ غشایی فلزی کوپلینگ دیسکی است.

کوپلینگ های دیافراگمی از یک یا یک سری صفحات یا دیافراگم برای اعضای انعطاف پذیر استفاده می کنند. گشتاور را از قطر بیرونی یک صفحه انعطاف پذیر به قطر داخلی، در سراسر قرقره یا قطعه اسپیسر و سپس از داخل به قطر خارجی منتقل می کند.

امکان ناهماهنگی محوری زاویه ای، موازی و زیاد را فراهم می کند
گشتاور بالا، مورد استفاده در برنامه های کاربردی با سرعت بالا
کوپلینگ شبکه
کوپلینگ‌های شبکه، مانند کوپلینگ‌های دیسکی و دنده‌ای، با در نظر گرفتن کاربردهای چگالی گشتاور بالا طراحی شده‌اند. به طور معمول از دو توپی شفت، یک کیت پوششی با تقسیم افقی و یک شبکه مارپیچ تشکیل شده است، کوپلینگ های شبکه برای کاربردهای بارگذاری شوک مناسب هستند.

گشتاور بین دو هاب شفت از طریق عنصر شبکه منتقل می شود و شبکه جذب شوک کاربردهای بارگذاری ضربه را از بین می برد و تجهیزات متصل را به حداقل می رساند. با نصب، نگهداری و روغن کاری مناسب، می توانید سال ها خدمات قابل اعتمادی را برای عملیات خود ارائه دهید.

کوپلینگ های شبکه یک فناوری همه کاره و اثبات شده با اجزای قابل تعویض هستند که به راحتی از چندین سازنده اصلی کوپلینگ در دسترس هستند.

کوپلینگ های شبکه دارای چگالی توان بالایی هستند (مقدار بالایی از گشتاور را نسبت به اندازه خود منتقل می کنند) و نصب آنها نسبتاً ساده و ساده است. آنها همچنین مقاومت خوبی در برابر شرایط محیطی دارند و برای سوراخ های اینچی و متریک در دسترس هستند.

. جفت زنجیر غلتکی
کوپلینگ زنجیره ای غلتکی یک وسیله مکانیکی است که از یک زنجیر غلتکی دو رشته ای و دو چرخ دنده اصلاح شده تشکیل شده است. این طراحی، با وجود اندازه کوچک، ساده و بسیار موثر است و از یک زنجیر محکم و چرخ‌دنده‌های دندانه‌ای سخت بریده شده تشکیل شده است که امکان انتقال مقدار زیادی گشتاور را فراهم می‌کند.

کوپلینگ های زنجیره ای غلتکی بسیار ساده هستند اما یک کوپلینگ فشرده و انعطاف پذیر را ارائه می دهند که برای طیف بسیار گسترده ای از کاربردها مناسب است.

به دلیل طراحی، گشتاور در سراسر زنجیره غلتکی و دندانه‌های چرخ‌دنده توزیع می‌شود، بنابراین هنگام حرکت، گشتاور یکنواختی در سراسر جفت توزیع می‌شود.

نکته خوب دیگر در مورد کوپلینگ زنجیر غلتکی این است که چرخ‌دنده‌ها و زنجیر فاصله کمی ایجاد می‌کنند، به این معنی که برای عملکرد کوپلینگ به تراز مطلق شفت نیازی نیست، با این حال، در صورت امکان بسیار توصیه می‌شود که محورها کاملاً در یک راستا باشند.

. کوپلینگ دنده
کوپلینگ های چرخ دنده برای انتقال گشتاور بین دو شفت که خطی نیستند طراحی شده اند. آنها معمولاً از دو اتصال انعطاف پذیر تشکیل می شوند که یکی به هر شفت ثابت است که توسط یک دوک یا شفت سوم به هم متصل می شوند.

کوپلینگ دنده موتور محرک را به گیربکس در مکانیسم های بالابر متصل می کند، اما همچنین می تواند گیربکس را مستقیماً با استفاده از یک نیمه فلنجی به درام های سیم سیم کوچکتر متصل کند.

از نظر طراحی، کوپلینگ‌های چرخ دنده، گشتاور را از طریق توپی‌هایی با دندانه‌های دنده تاج‌دار منتقل می‌کنند که با دندانه‌های چرخ دنده مستقیم آستین‌ها در شبکه دائمی هستند، طراحی که بالاترین انتقال گشتاور را برای کوچک‌ترین اندازه فراهم می‌کند.

آنها همچنین با سرعت بالا کار می کنند، با الگوی پیچ و مهره AGMA مطابقت دارند و ناهماهنگی محوری، شعاعی و محوری را جبران می کنند.

شات بلاست معمولا در هر صنعتی که با فلز، بتن و ساختمان کار می کند استفاده می شود. این فرآیند انفجار یک سطح با گلوله های فولادی، دانه های ساینده کوچک، با سرعت بالا است.

هنگامی که این مهره های فولادی به سطحی برخورد می کنند، زباله ها، زنگ زدگی یا آلاینده ها حذف می شوند و یک پروفایل مکانیکی صاف باقی می ماند که در هنگام اعمال سیستم جدید، اتصال را بهبود می بخشد.

شات‌های فولادی از نظر درجه و اندازه متفاوت هستند و انواع مختلفی از پرداخت‌ها را تولید می‌کنند. شکل گرد شات فولادی یک سطح صاف و صیقلی ایجاد می‌کند، زیرا شتاب ضربه منجر به یک عمل ریزش می‌شود.

فعل Peen[peen]: تقویت (سطح فلزی) با کوبیدن سبک یا بمباران با توپ های فولادی یا شلیک

مزایای شات بلاستینگ

انفجار شات فولادی یک روش متداول برای آماده سازی سطح بتن است ، زیرا استفاده از مواد شیمیایی خشن را حذف می کند و به طور کارآمد یک پروفایل سطح ایده آل ایجاد می کند. این فرآیند معمولاً برای ترمیم بتن و تعمیر کف بتنی استفاده می شود. می توان آن را روی سطح داخلی و خارجی انجام داد و فرآیندی سازنده برای از بین بردن گرد و غبار و سایر آلاینده ها است.

شات بلاست به بخش مهمی برای بسیاری از صنایع و کاربردها مانند پل ها، گاراژهای خودرو و کشتی ها تبدیل شده است. مزایا عبارتند از:

پاکسازی حداقلی ماشین‌های شات بلاست یک سیستم جمع‌آوری گرد و غبار قدرتمند دارند که پوشش‌های قدیمی را در طول فرآیند تمیز می‌کند.
کارآمد. شات بلاست یک راه آسان و سریع برای کندن سطوح است. این ماشین‌ها می‌توانند به طور یکنواخت و بدون زحمت یک سطح را منفجر کرده و بازیابی کنند.
سازگار با محیط زیست. ساینده های مورد استفاده برای انفجار یک سطح قابل بازیافت هستند و می توانند چندین بار استفاده شوند و هزینه های نگهداری و عملیات را کاهش دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا