آخرین و جدیدترین اخبار ورزشی

سرنوشت یک شهر و یک قاره در دست ۲ پرتغالی

سرنوشت یک شهر و یک قاره در دست ۲ پرتغالی

ورزش سه نوشت: دو مربی پرتغالی که هدایت دو تیم بزرگ پایتخت نشین عربستان را در اختیار دارند، برای کسب ارزشمندترین عنوان باشگاهی در قاره آسیا تلاش می کنند.

فردا تیم های الهلال و النصر در یکی از حساس ترین دربی های تاریخ شهر ریاض و فوتبال عربستان، در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم می روند. روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی به وضعیت دو تیم پرداخته و نوشته است: پدرو امانوئل تاکنون در دوران مربیگری خود، ۳ بار راهی دیدار نیمه نهایی جام های مختلف شده که ۲ بار برنده از زمین خارج شده و یک مرتبه نیز شکست خورده است. او یک بار به همراه الاتفاق در نیمه نهایی جام حذفی عربستان با نتیجه ۵ بر صفر الهلال را شکست داد و در فینال نیز با غلبه بر الاتحاد قهرمان شد. او یک بار نیز با آکادمیکا توانست مرحله نیمه نهایی را با موفقیت پشت سر بگذارد و قهرمان جام حذفی پرتغال شود.

در سمت مقابل نیز لئوناردو ژاردیم تاکنون ۷ بار به دیدارهای نیمه نهایی رسیده که تنها ۲ بار با موفقیت این مرحله را پشت سر گذاشته و ۵ بار مغلوب شده است. معروف ترین دیدار نیمه نهایی که این مربی تجربه کرده، به لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ برمیگردد. جایی که او پس از غلبه بر منچسترسیتی و دورتموند، در دیدار نیمه نهایی مغلوب یوونتوس شد.

در مورد تجربه مربیان در دربی ها، پدرو امانوئل ۱۱ دربی را در کشورهای مختلف از جمله قبرس، عربستان، اسپانیا، امارات و پرتغال تجربه کرده که در ۷ بازی برنده از زمین خارج شده، در ۲ مورد تن به شکست داده و در ۲ بازی نیز به نتیجه تساوی رسیده است. در سوی دیگر نیز ژاردیم سابقه ۷ پیروزی، ۶ شکست و ۴ تساوی را در دربی های مختلف دارد.

ژاردیم به همراه موناکو ۱۱ بار دربی جنوب فرانسه مقابل نیس را تجربه کرد که ۶ بار برنده از زمین خارج شد، ۴ بار طعم شکست را چشید و یک مرتبه نیز به تساوی رسید. او همچنین با اسپورتینگ ۳ بار در دربی پرتغال مقابل بنفیکا حاضر شد که ۲ بار شکست خورد و یک مرتبه نیز به تساوی رسید. این مربی باتجربه در دربی شهر براگا به همراه این تیم، ۲ بار مقابل ویتوریا گیمارش بازی کرد که حاصل آن یک برد و یک مساوی بود. او یک بار نیز با المپیاکوس در دربی یونان مقابل پاناتینایکوس به تساوی دست یافت.

حالا دو مربی پرتغالی برگزار کننده دربی بزرگ و حساس شهر ریاض در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا خواهند بود. این دو تیم، برای نخستین بار در این مرحله از رقابت ها به مصاف یکدیگر می روند و تیم برنده می تواند با توجه به امتیاز میزبانی، شانس بزرگی برای پیروزی در دیدار فینال و کسب عنوان قهرمانی داشته باشد. دیدار حساسی که فردا شب در استادیوم مرسول پارک و به میزبانی النصر برگزار می شود.

256 251

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا