آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

سردار سلیمانی: شبکه گسترده‌ای از فعالان روشنگری در عرصه جهاد تبیین سازماندهی شده‌اند

سردار سلیمانی: شبکه گسترده‌ای از فعالان روشنگری در عرصه جهاد تبیین سازماندهی شده‌اند

رئیس سازمان بسیج، گفت: در جهاد تبیین یک شبکه گسترده از فعالان روشنگری در مجموعه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند.

سردار سلیمانی: شبکه گسترده‌ای از فعالان روشنگری در عرصه جهاد تبیین سازماندهی شده‌اند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران در سخنانی،گفت: هفته بسیج را که یادآور صدور فرمان تاریخی امام راحل و عظیم‌الشأن مبنی بر تشکیل شجره طیبه الهی بسیج است را به شما نمازگزاران عزیز تبریک عرض می‌کنم‌.

وی افزود: اجازه می‌خواهم از شما که بخشی از پیام امام عظیم‌الشأن که در دوم آذر ماه سال ۶۷ به مناسبت صدور فرمان تشکیل بسیج طلبه و دانشجو صادر شد، را قرائت کنم.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به پیام مذکور، بیان کرد: حضرت امام (ره) در این پیام می‌فرمایند، تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.

سردار سلیمانی ادامه داد: در حوادث گوناگون پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خصوصاً جنگ، نهادها و گروه‌های فراوانی بودند که با ایثار، خلوص، فداکاری و شهادت‌طلبی کشور و انقلاب اسلامی را بیمه کرده‌اند ولی حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار خلوص و فداکاری و عشق به ملت ایران، ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان نخواهند بود.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه شجره طیبه الهی بسیج که از سوی امام راحل و عظیم‌الشأن تاسیس شد، در دوران دفاع مقدس منشأ خدمات بزرگی شد که در فرمایشات امام راحل اشاراتی به عظمت و بزرگی این خدمات شده است، تأکید کرد: پس از دوران دفاع مقدس، رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای عزیز این شجره طیبه را توسعه دادند و گفتمان بسیج و منظومه فکری معظم‌له در خصوص بسیج بر مبنای حضور مردم در همه صحنه‌های نقش‌آفرینی برای تحقق همه جنبه‌های مردم‌سالاری ارائه شد.

وی ادامه داد: بسیج در بیش از سه دهه‌ای که پس از دوران دفاع مقدس پشت سر گذاشته، توسعه پیدا کرد و اعتلا و تکامل آن همچنان ادامه دارد.

سردار سلیمانی، اظهار کرد: با صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۳ بهمن سال ۱۳۹۷ دوره جدیدی پیش روی ملت ایران و بسیج این ملت، آغاز شد. در دوره جدید که براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ملت بزرگ ایران می‌بایستی سه مرحله مهم و اساسی از مراحل پنج‌گانه تکامل انقلاب اسلامی یعنی تحقق دولت اسلامی، جامعه اسلامی و ورود به مرحله تمدن نوین اسلامی را پی‌ریزی و محقق گرداند.

وی افزود: بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی و مجموعه‌ای مردمی و خدمتگذار و پیش‌رونده برنامه اعتلای خود را تنظیم کرد و با تأیید رهبر معظم انقلاب به عنوان بسیج گام دوم در سراسر کشور این برنامه را در مسیر تحقق و پیاده‌سازی قرار داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سند اعتلای این نهاد، تصریح کرد: در این برنامه، بنابراین است که با استفاده از همه استعدادهای مردمی فراهم کردن بستر حضور نوجوانان و جوانان در پایگاه‌های مقاومت مساجد تحقق بیانیه گام دوم از محلات آغاز شود. مساجد به عنوان محور اصلی این حرکت و مردم به عنوان نقش‌آفرینان این میدان لحاظ شده‌اند و این برنامه امروز در حال حاضر در بیش از ۲۲ هزار محله در سطح کشور در حال اجراست.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم با میدان‌داری مردم عزیز و پیش قراولی جوانان عزیز و با استفاده از همه ظرفیت‌های ملی، استانی، شهرستانی و محلی این سازماندهی جدید را به خوبی محقق کنیم، تحقق همه جنبه‌های مردم‌سالاری اسلامی و به یک معنای دیگر تحقق دولت اسلامی در مسیر عینی‌شدن و عملیاتی‌شدن قرار خواهد گرفت.

سردار سلیمانی، گفت: مساجد بایستی بار دیگر کانون جوشان فعالیت جوانان و نوجوانان عزیز و سایر ظرفیت‌های مردمی هم در قالب کارگروه‌های تخصصی در درون مساجد برای تحقق محلات مردم‌سالار ظرفیت‌سازی شود و این کار خوب و بزرگ براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم در حال حاضر در ۲۲ هزار مسجد آغاز شده است. این موضوع مهم می‌تواند نقش تشکیلاتی بسیج و پیش‌روندگی بسیج را برای خدمتگزاری به ملت بزرگ ایران محقق کند.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه سه رویکرد مهم و اساسی اعم از جهاد خدمت، جهاد امیدآفرینی و جهاد تبیین، رویکردهایی است که در بسیج براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مورد توجه است، تأکید کرد:‌ در این راستا، برای تحقق این رویکردها در سراسر کشور برنامه‌ریزی‌های وسیعی انجام شده و با مجموعه‌ها و بخش‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هماهنگی و هم‌افزایی شده تا ملت بزرگ ایران به خصوص جوانان و نوجوانان بتوانند از ابعاد مهم و تأثیرگذار این رویکردها استفاده کنند.

وی افزود: جهاد خدمت که امروزه خوشبختانه در پیروی از رهنمودهای رهبر حکیم به فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان جدی در کشور مورد توجه واقع شده است، با بهره‌گیری از ۵۲ هزار گروه جهادی در سراسر میهن اسلامی در چهارچوب برنامه‌های محرومیت‌زدایی، سازندگی و پیشرفت و آبادانی و اقتصاد مقاومتی در حال عملیاتی شدن و اجراست.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: برنامه‌ها و طرح‌های عمرانی، طرح‌های مربوط به برطرف کردن تنش‌های آبی در روستاها و رساندن آب شرب به روستا، ساخت مسکن برای محرومین و بازسازی و ساخت مسکن در محلات حاشیه برخی شهرها، احداث راه‌های روستایی و جاده‌های بین مزارع، احداث نیروگاه‌های خورشیدی مقیاس کوچک ایجاد واحدهای تولیدی کوچک و زود بازده، ایجاد شغل برای افراد فاقد شغل به خصوص جوانان عزیز، تأسیس صندوق‌های قرض‌الحسنه در مساجد به صورت مردم‌پایه برای رفع مشکلات و کارگشایی از مشکلات مردم محلات، مانع‌زدایی از واحدهای تولیدی به خصوص واحدهای متوسط و کوچک، بالا بردن بهره‌وری در میزان سطح در کشاورزی در سراسر کشور، اعزام گروه‌های پزشکی جهادی به مناطق محروم و دایر کردن میزهای خدمت از جنبه‌های مهم و اساسی این رویکرد محسوب می‌شود.

سردار سلیمانی با اشاره به جهاد امیدآفرینی نیز، تصریح کرد: در موضوع جهاد امیدآفرینی، همه اقشار بسیج به‌ویژه بسیج دانشجویی، دانش‌آموزی، فرهنگیان، اساتید، طلاب و روحانیون، جامعه پزشکی، کارگری، عشایری و همه اقشار ۲۲گانه با برنامه‌های وسیع و گسترده‌ای در در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و فناوری سبک زندگی، فضای مجازی و اقتصاد مقاومتی در حال تلاش هستند تا در کنار مردم عزیز در جهت رفع مشکلات حل مسائل براساس راهکارهای جهادی و میان‌بر نقش‌آفرینی کرده تا بتوانند مسیری امیدبخش و نشاط برانگیز را در جامعه محقق کنند.

وی تأکید کرد: بسیج به عنوان یک تشکیلات گسترده و بزرگ می‌تواند در سطح کشور برای این امر مهم و تحقق امید و نشاط در جامعه نقش‌آفرین باشد و قطعاً به این رسالت مهم خود وقوف دارد و این رسالت مهم را دنبال خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج در ادامه ضمن اشاره به جهاد تبیین، افزود: شبکه گسترده‌ای از فعالین تبیین و روشنگری در مجموعه‌های مختلف به عنوان بسیجیان صاحب سبک و دانش‌ سازماندهی شدند و برنامه‌های توانمندسازی بسیار قابل توجهی نیز برای آن‌ها پیش‌بینی شده است. در حال حاضر با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی در حال تبیین و روشنگری هستند و این مهم به خصوص از سال گذشته مورد توجه واقع شده است که امسال در پایان سال که یک انتخابات شکوهمند و بزرگ در پیش روی ملت ایران خواهد بود، بایستی پیامدهای مورد انتظار از این جهاد را هم محقق کنیم.

سردار سلیمانی با اشاره به تحولات غزه و جنایت‌های رژیم صهیونیستی نیز، تصریح کرد: این روزها ملت‌های جهان شاهد هستند که جهانخواران عالم، جنایتکاران تاریخ، رژیم کودک‌کش و جعلی صهیونیستی با پشتیبانی‌های استکبار جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار دست به یک کشتار و تجاوز آشکار زده‌اند که ده‌ها هزار نفر از کودکان و زنان مردان مظلوم غزه را به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند در جهاد تبیین بایستی هم اقتدار مردم غزه و هم مظلومیت آن‌ها را بیان کرد. خون‌های مطهر و ناحق ریخته شهدای عزیز غزه، امروز وجدان‌های جهان را بیدار کرده است نه تنها فلسطینی‌ها توانستند در طوفان الاقصی یک شکست غیر قابل ترمیم را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کنند، بلکه در ناکام کردن آن متجاوز اشغالگر در نزدیک به ۵۰ روز تجاوز به غزه توانستند پیروزی بزرگ دیگری را رقم بزنند.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به سایر ابعاد پیروزی ملت فلسطین، گفت: آن‌ها همچنین توانستند غول‌های رسانه‌ای و شیاطین رسانه‌ای استکبار جهانی را در دنیا شکست دهند و قلب‌های مردم دنیا را متوجه خود و حقانیتشان و تجاوز و اشغالگری کنند، این پیروزی بزرگ را به ملت ایران مردم مظلوم دنیا فلسطین ملت‌های آزاده جهان و ملت مسلمان جهان تبریک عرض می‌کنیم.

سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: ما ملت مسلمان ایران از مسئولین عزیز به ویژه دستگاه دیپلماسی کشور که فعالانه در این زمینه نقش‌آفرینی قابل تقدیر انجام داد درخواست داریم تا ضمن محاکمه سران کودک‌کش و قاتل رژیم جعلی، ملت‌های مسلمان دادگاه‌های صالحه‌ای را برای محاکمه این قاتلان و جنایتکاران تاریخ تشکیل دهند.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا