پزشکی

راه‌اندازی سه مرکز آزمایشگاهی ملی در حوزه دانش مغز و علوم اعصاب شناختی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در نشستی با مسوولان مرکز آموزشی و درمانی روانپزشکی ایران در تهران اعلام کرد: سه مرکز آزمایشگاهی ملی همانند آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با حمایت این ستاد در حوزه‌های دانش مغز و علوم اعصاب شناختی راه اندازی می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، سید محمد مهدوی در نشستی با مسوولان مرکز آموزشی و درمانی روانپزشکی ایران گفت: در راستای تامین نیازهای جامعه و تربیت نیروی انسانی مجرب و متخصص، فعالیت‌ها و تلاش‌های حمایتی این ستاد برای گسترش زیرساخت‌های تخصصی در حوزه علوم شناختی در سطح کشور ادامه دارد و بر این اساس، تاسیس و راه‌اندازی سه مرکز آزمایشگاهی ملی دیگر در حوزه‌های دانش مغز و علوم اعصاب شناختی در دست اقدام است که در آینده نزدیک یکی از این مراکز آزمایشگاهی افتتاح و فعالیت خود را آغاز می کند.

دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی همچنین بر استمرار برنامه‌ها و سیاست‌های حمایتی ستاد در حوزه سلامت و ارتقای سرمایه شناختی، توانبحشی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، فعالیت های ترویجی و پژوهشی و تامین نیازهای مراکز تحقیقاتی ، درمانی و تخصصی به محصولات فناورانه حوزه های علوم شناختی و اعصاب شناختی و رونق کسب و کار در حوزه اکوسیستم شناختی تاکید کرد.

مهدوی با قدردانی از تلاش و فعالیت های این مرکز درمانی و آموزشی در امر رسیدگی، درمان بیماران از بخش های مرکز تحقیقات و آزمایشگاه، ابزارها و ارزیابی عصب شناختی، بازتوانی، کاردرمانی و مرکز تحقیقات اعتیاد، فعالیت های کارگاهی و نیز مراکز معالجه و نگهداری بیماران بازدید کرد.

یکی از مسوولان مرکز درمانی و آموزشی روانپزشکی ایران در جریان این بازدید اعلام کرد: این مرکز با ظرفیت 160 تخت و با امکانات آموزشی و درمانی گسترده‌ای مانند روانپزشکی جامعه‌ نگر، روان‌ درمانی شناختی-رفتاری، روان ‌درمانی تحلیلی، آزمایشگاه عصب ‌شناختی، درمانگاه سوء مصرف مواد، بخش بستری اعتیاد و همچنین یک مرکز درمانگاهی اقماری در حال خدمت‌رسانی به مردم است و حدود شش میلیون نفر از جمعیت در غرب تهران را تحت پوشش دارد.

وی گفت: پروژه توسعه این مرکز درمانی و آموزشی با کمک خیرین در حال اجرا است که با بهره برداری از آن 300 تخت بیمارستانی دیگر بر ظرفیت آن افزوده می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا