آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

رئیسی یک‌چهارم رای گذشته را هم ندارد

رئیسی یک‌چهارم رای گذشته را هم ندارد

شهریار حیدری می‌گوید: اگر در مورد دولت و آقای رئیسی بخواهید بین مردم نظرسنجی بکنید، یک چهارم رای گذشته را هم ندارند، چون دولت به دلیل عملکرد ضعیف استاندارها، وزرا و مدیرانش، از چشم مردم افتاده است. اما مردم، حاکمیت و نظام را دوست دارند و حافظ این انقلاب هستند. مردم را نباید به دلیل رفتار غلط مدیران ناتوان و بی‌تجربه به نظام بدبین کنیم.

شهریار حیدری در گفت‌وگو با رویداد۲۴ می‌افزاید: مشورت‌های اشتباه به آقای رئیسی، باعث انتصابات ضعیف و ناپخته و بی‌در و پیکر شد و همین رویکردها منجر به این شده که امروز جامعه در شرایطی بدی قرار بگیرد. وی می‌گوید: دولت در تعیین کابینه از همان ابتدای امر، دچار اشتباه محاسباتی شد. دولت به بهانه جوان‌گرایی، افراد بی‌تجربه را روی کار آورد، در حالیکه جوان‌گرایی به معنی استفاده از افراد بی‌تجربه و کم‌تجربه نیست. استفاده از جوانان ناپخته در سطوح بالا مثل وزرا، معاونان و استانداران اشتباه محض بود. اگر این‌ها را تجمیع بکنید، همین موضوعات، امروز موجب نگرانی و نارضایتی مردم به خاطر عملکرد دولت شده است، از این‌رو عملکرد دولت امروز مورد رضایت مردم نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح می‌کند: فشار‌های مردمی و نماینده‌های مجلس که وکلای ملت هستند، باعث شد که دولت رویکردش را با جابجایی مدیران، تغییر دهد. رییس سازمان برنامه و بودجه تغییر کرد، ولی مثلاً وزرای جهاد کشاورزی و وزیر آموزش و پرورش که تغییر کردند، ضعیف‌تر از بعضی وزرا نبودند، بلکه توانمندتر هم بودند، ولی سوخت شدند. مثلاً آقای نوری وزیر آموزش و پرورش، قربانی بی‌برنامگی سازمان برنامه و بودجه شد. آقای نوری گفته بود که تمام معوقات آموزش و پرورش یکجا پرداخت شود و این‌ها وعده امروز و فردا می‌دادند و در آخر عملی نشد و در نهایت نوری قربانی این چالش شد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه می‌گوید: از کل کابینه دولت دفاع نمی‌کنم یا نمی‌گویم همه آن‌ها ضعیف هستند. دولت نیاز به تغییر رویه در کابینه دارد، هرچند که بعضی وزرا هم افراد خوبی هستند. وزیر اطلاعات از بدنه وزارت اطلاعات است و او را فردی پخته می‌دانم؛ وزیر کشور و وزیر خارجه هم همین‌طور. وقتی می‌گوییم کابینه، نباید همه را زیر سوال ببریم. من بیشتر روی وزرای حوزه اقتصادی انتقاد دارم. مثلا وزیر صمت نشان داد که این کاره نیست، ولی مدام از او به شدت دفاع می‌شود، اما این حمایت از روی وزیر جهاد کشاورزی برداشته می‌شود که برای من جای تعجب دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا