آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

رئیسی: همکاری‌های ایران و سریلانکا خوب اما سطح آن ناکافی است

اداکسو

رئیسی: همکاری‌های ایران و سریلانکا خوب اما سطح آن ناکافی است

رئیس‌جمهور، تعاملات و همکاری‌های ایران و سریلانکا در حوزه‌های مختلف را خوب، اما ناکافی ارزیابی کرد و با اشاره به فراهم شدن بستر برای تقویت مناسبات تجاری فیمابین، بر ضرورت فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک دو کشور تأکید کرد.

رئیسی: همکاری‌های ایران و سریلانکا خوب اما سطح آن ناکافی است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در سومین روز سفر به نیویورک، صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی، در دیدار «رانیل ویکرمسینگه» رئیس‌جمهور سریلانکا که در هتل محل اقامت هیأت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، تعاملات و همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف را خوب اما ناکافی ارزیابی کرد و با اشاره به فراهم شدن بستر برای تقویت و ارتقای مناسبات تجاری فیمابین، بر ضرورت فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سریلانکا تأکید کرد.

رئیس‌جمهور ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به سریلانکا، افزود: قطعا مهارت و کارایی بسیار بالای مهندسان ایرانی منشأ کارها و اقدامات بزرگ و ماندگاری در سریلانکا خواهد شد.

رئیسی در ادامه با اشاره به نقش مؤثر سریلانکا در شبه قاره هند، توسعه و تعمیم روابط دو کشور به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تأکید قرار داد و بر حفظ استقلال کشورهای منطقه و ممانعت از نفوذ و جولان قدرت‌های سلطه‌گر تأکید کرد.

«رانیل ویکرمسینگه» رئیس‌جمهور سریلانکا نیز در این دیدار عضویت جمهوری اسلامی ایران در گروه بریکس را تبریک گفت و ضمن اعلام پایبندی و تعهد دولتش نسبت به بهبود مناسبات دو کشور به‌ویژه در حوزه اقتصادی، فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا را از جمله راهکارهای تقویت و ارتقای سطح این روابط عنوان کرد.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا