آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت برگزار می‌شود

دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت برگزار می‌شود

ایسنا نوشت: مراحل اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش از فردا با شرکت بخشی از توان پروازی برای اولین‌بار به صورت غیر متمرکز از تمامی پایگاه های نهاجا با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، شهید فکوری تبریز، وحدتی دزفول، شهید عبدالکریمی بندرعباس و شهید یاسینی بوشهر برگزار می شود.

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در این مرحله ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت یک روز به اجرای مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش خواهند پرداخت.

وی افزود: در این رزمایش حجم گسترده‌ای از انواع هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین، شامل بمب افکن سنگین راهبردی سوخو ۲۴ و اف۴، اف۵، اف۷، آر اف۴، میگ۲۹، اف۱۴، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ و ۷۴۷، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی، هواپیمای گشت دریایی P-۳F به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین، کرار، کیان، ابابیل، آرش و کمان ۱۲ مجهز به راکت، موشک های نقطه زن، بمب های هوشمند برد بلند و اخلال‌گرهای راداری مشارکت دارند که در روزهای گذشته در پایگاه‌های شهید بابایی اصفهان، شهد فکوری تبریز، شهید عبدالکریمی بندرعباس، شهید یاسینی بوشهر و وحدتی دزفول گسترش پیدا کرده‌اند.

دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت برگزار می‌شود

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: این رزمایش به منظور ، انعکاس بخشی از قابلیت ها و توان رزمی نهاجا همزمان با کسب آمادگی های لازم در هدایت و کنترل آتش شکاری رهگیر ها، ارتقا توان رزم، تمرین اجرای طرح های شناسایی، عملیاتی و کسب الگوی مناسب جهت نبرد در شرایط واقعی و با بهره گیری از انواع هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین به صورت دو سویه برنامه ریزی و اجرا می شود.

امیر سرتیپ واحدی خاطرنشان کرد: نمایش قدرت هوایی، انعکاس بخشی از قابلیت ها و توان رزمی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تمرین عملیات برد بلند جنگنده ها در خارج از رینگ پدافندی دشمن، دقت در نقطه‌زنی بمب‌ها و راکت‌ها در عملیات هوا به زمین و موشک های هوا به هوا و رصد اطلاعاتی منطقه عملیات، از محورهای مورد توجه در این رزمایش بزرگ است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: در این رزمایش انواع سامانه ها و تسلیحات بومی و ارتقاء یافته اعم از بمب های هوشمند سنگین و نیمه سنگین، انواع موشک‌های لیزری،تلویزیونی، حرارتی، راداری، انواع راکت ها و بمب‌های تولید شده به دست متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی به حضور کارکنان و نخبگان جوان نیروهای مسلح و به ویژه نیروی هوایی در این رزمایش اشاره کرد و گفت: خلبانان جوان، دلاور و آبدیده نیروی هوایی ارتش،با بهره گیری از تجارب پیشکسوتان و کارکنان فنی متعهد و متخصص،توانمندی و تاکتیکهای رزمی خود را به اجراء خواهند گذاشت.

امیر سرتیپ واحدی در پایان تاکید کرد: رزمایش فدائیان حریم ولایت که در گستره‌ای به وسعت کل کشور برگزار می‌شود، با استفاده از سامانه‌های ارتباطی پیشرفته، چند لایه و امن از ستاد فرماندهی نهاجا در تهران راهبری و فرماندهی خواهد شد.

2323

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا