آخرین اخبار روز استان های ایران

دستورا جدید دادستانی یزد برای ساماندهی میراث فرهنگی استان

دستورا جدید دادستانی یزد برای ساماندهی میراث فرهنگی استان

دادستان یزد جهت بهسازی مقبره مرحوم آذر یزدی و واگذاری مدیریت مجموعه قبرستان جوی هرهر یزد به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دستوراتی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ محمدرضا حداد زاده در بازدید میدانی از مقبره مرحوم آذر یزدی از مفاخر شعر و ادب استان طی نامه ای به مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه وضعیت فعلی مقبره دور از شان بوده و زیبنده استان نیست، اختلافات احتمالی نباید باعث چنین وضعیتی شود، گفت: به قید فوریت جلسه ای با حضور اداره کل اوقاف و امور خیریه، شهرداری و هیئت امناء مجموعه حسنیه با موضوع بهسازی و ایجاد یادمان مناسب برگزار شود.

وی در ادامه افزود: دسترسی عمومی و گردشگران جهت بازدید جمع بندی و نتیجه ظرف یک ماه دیگر به دادستان مرکز استان اعلام شود.

حدادزاده همچنین ضمن صدور دستور واگذاری مدیریت مجموعه قبرستان جوی هرهر به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: مدیریت کل مجموعه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان واگذار تا ضمن حراست فیزیکی و صورت برداری از آثار، اموال و سنگ قبرهای قدیمی موجود در مجموعه، اقدامات لازم جهت مرمت و بهسازی آن صورت گیرد.

وی افزود: کلیه حقوق مادی و معنوی وراث متوفیان محفوظ بوده و هیچگونه منعی جهت اقدامات آن ها با نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و با رعایت حفظ ترکیب تاریخی مجموعه وجود ندارد.

دادستان یزد تصریح کرد: زمینه استمرار بازدیدها و مراسمات آیینی و مذهبی که قبلا در این مجموعه و اطراف آن برگزار می شده است فراهم و همکاری کامل در این زمینه ضروری است و باید از ظرفیت بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری و بهسازی مجموعه استفاده شود در هر صورت حفظ، مرمت و احیاء این مجموعه در اولویت است و هیچ دستگاهی نباید در این مسیر مانع تراشی کند.

دستورا جدید دادستانی یزد برای ساماندهی میراث فرهنگی استان

48

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا