آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

خطیب نماز جمعه تهران: همه مسئولان بر پیگیری دقیق فوت یک هموطن تاکید دارند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز اول مهرماه نماز جمعه تهران ضمن دعوت به تقوا اظهارداشت: در نهج‌البلاغه از مولا علی (ع) نقل شده است که آن کس که حریم برای خدا نگه دارد، در فتنه‌ها قرار نخواهد شد و در تاریکی‌ها با نور اعتقاد به خدا مسیر درست را پیدا خواهد کرد. خداوند همه ما را مزین به این فضیلت بزرگ بفرماید.

وی افزود: از صفات خداوند که در آیات فراوانی آمده علم گسترده خداوند به همه چیز و نسبت به انسان در همه ابعاد است. صفاتی همچون عالم، علیم، بصیر، حکیم و رغیب جزو این صفات است. مرحوم شیخ صدوق می گوید که رغیب به معنای حافظ است. به محل بلندی که به جاهای دیگر اشراف دارد، مرغب گفته می‌شود.

امام جمعه موقت موقت تهران اضافه کرد: خداوند فعل‌های انسان را هم می‌بیند و هم می‌داند. رشوه از گناهانی است که در قانون هم مجازات سختی برای آن تعیین شده اما، گاهی هم رشوه‌دهنده و هم رشوه‌گیرنده کاری می‌کنند که دست شیطان را هم از پشت می‌بندند و هیچ سندی باقی نمی‌گذارند، اما، خداوند نسبت به آن آگاه است.

وی ادامه داد: ریزه‌کارترین مواردی که ما فکر نمی‌کنیم را ذات مقدس ربوبی می‌بیند، او حافظ و نگهبان و رغیب است.

آیت‌الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه تقوا، جامع‌ترین فضیلت اخلاقی است که در پیکره سیستم اخلاقی اسلام جریان دارد، تأکید کرد: این ویژگی، سبب تحقق سبک زندگی دینی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اغتشاشات اخیر بیان داشت: فوت یک هموطن مایه تأسف و جای تسلیت به خانواده ایشان و آرزوی صبر برای ایشان است.

وی افزود: در این قضیه، همه مقامات کشور اعم از رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه و رئیس قوه مقننه وارد شده و بر پیگیری دقیق مسئله تأکید دارند، این‌ها مسئولان امین نظام اسلامی هستند و مردم خودمان در این عرصه به قول این امنا اعتقاد دارند، حتما این موضوع پیگیری و نتیجه اعلام خواهد شد.

در حال تکمیل…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا