آخرین و جدیدترین اخبار اقتصادی

خرید پلکسی گلاس امکان پذیر شد!

 

فروشگاه پلکسی؛ پلکسی گلاس را به عنوان یکی از مقاوم ترین و شفاف ترین جایگزین های شیشه مصنوعی موجود می شناسد.
خرید پلکسی گلاس از پلکسی امکان پذیر شد!

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا فروشگاه پلکسی؛ پلکسی گلاس را به عنوان یکی از مقاوم ترین و شفاف ترین جایگزین های شیشه مصنوعی موجود می شناسد. اما چه چیزی این ماده معجزه آسا را تشکیل می دهد؟ خواص آن چیست و چه چیزی آن را از مواد مصنوعی معمولی متمایز می کند؟

در این مطالب، فرآیند تولید پلکسی گلاس و آنچه که آن را از سایر مواد مصنوعی موجود در بازار متمایز می کند، را شرح خواهیم داد. ما برخی از رایج ترین کاربردهای آن را مورد بحث قرار خواهیم داد و در نظر خواهیم گرفت که چرا هنوز در بسیاری از موارد جایگزین ترجیحی برای شیشه و اکریلیک است. اما خبر خوبی که برای شما داریم این است که خرید پلکسی گلاس از پلکسی امکان پذیر شد!

پلکسی گلاس چیست؟

هنگامی که مردم در مورد “پلکسی گلاس” صحبت می کنند، معمولاً به هر ماده ترموپلاستیک کامپوزیتی اشاره می کنند که تمایل دارد:

مقاوم در برابر آسیب ضربه
بسیار شفاف
قابل انعطاف
آسیاب و فرم دهی آسان
تولید نسبتاً ارزان است

با این حال، آن پلکسی گلاس است.

مانند پلکسی ، شیشه اکریلیک اغلب برای اهداف بازاریابی از پلکسی گلاس استفاده می شود، اما حقیقت این است که چیزی به نام پلکسی وجود ندارد. پلکسی گلاس نام تجاری است که یک محصول خاص را توصیف می کند.

چه کسی پلکسی گلاس را اختراع کرد؟

Plexiglas یک علامت تجاری ثبت شده از شرکتی به نام Rohm and Haas است که تا حدی به نام مخترع آلمانی Otto Rohm نامگذاری شده است. محصولی که از این شرکت تولید نمی‌شود، نمی‌تواند با پلکسی گلاس استفاده شود، اما اصطلاح «پلکسی گلاس» راهی مناسب برای فرار از محدودیت‌های علامت تجاری است.

اتو روم پلی متیل متاکریلات (PMMA) را به شکل فعلی آن در سال ۱۹۳۳ تولید کرد. با این حال، فرآیند شیمیایی برای ایجاد این ماده از اواخر قرن نوزدهم وجود داشت و ویلهلم رودولف فیتیگ آلمانی اولین کسی بود که فرآیند شیمیایی ایجاد PMMA را ایجاد کرد.

Rohm با موفقیت تجارت تولیدی را برای تولید ترکیب برای اهداف تجاری ایجاد کرد. در سال ۱۹۳۳، پلکسی گلاس را بر اساس این فرمول ثبت کرد و متیل متاکریلات را به عنوان جایگزینی برای شیشه فروخت و آن را به عنوان شیشه ایمنی به فروش رساند. تا به امروز برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد.

روم همچنین به عنوان اولین دانشمندی که جداسازی آنزیم ها و نشان دادن پتانسیل آنها در کاربردهای فنی را آموخت، پیشرفت های علمی قابل توجهی در زمینه های دیگر داشت. صنایعی که از این توسعه بهره مند شدند شامل صنایع غذایی، صنایع داروسازی و زمینه هایی مانند مواد شوینده لباسشویی بود.
پلکسی گلاس چگونه ساخته می شود؟

خرید پلکسی گلاس از پلکسی امکان پذیر شد!

در تولید پلکسی گلاس از اسید اکریلیک استفاده می شود که در تمام مواد شیشه ای اکریلیک رایج است. ترکیب ایجاد شده برای استفاده در پلکسی گلاس متیل متاکریلات است که سازندگان می توانند آن را از طریق یک سری واکنش های شامل ترکیبات شیمیایی مانند سیانید سدیم و متیل الکل ایجاد کنند. اینها در نهایت ماده ای به نام پلیمر (یا به زبان روزمره پلاستیک) تولید می کنند که دارای ارزش انعطاف پذیری، دوام و دستکاری آسان از نظر رنگ است.

تمام انواع شیشه های اکریلیک فرآیند مشابهی را طی می کنند. با این حال، فرمول شیمیایی دقیق مورد استفاده برای پلکسی گلاس تحت کپی رایت است، به این معنی که دیگر تولیدکنندگان مجبور بودند راه‌های دیگری برای ایجاد یک ماده مشابه پیدا کنند.

پلکسی گلاس تا به امروز به دلیل دوام باورنکردنی و سطح بالای شفافیتی که ارائه می دهد مشهور است. حتی برای تجهیزات حساسی مانند پریسکوپ های زیردریایی در طول جنگ جهانی دوم ارزشمند بود.
شفافیت ورق پلکسی

پس از اولین تولید ورق اکریلیک متیل متاکریلات در سال ۱۹۳۶، کاربردهای زیادی در جنگ جهانی دوم داشت. از پریسکوپ های زیردریایی که در بالا ذکر شد گرفته تا شیشه های جلوی هواپیما و برجک های تفنگ.

دوام باورنکردنی متیل متاکریلات تحت فشار، آن را برای پروازهای با ارتفاع بالا و سرعت بالا عالی کرده است و شفافیت آن بی نظیر بود. نوع شیشه‌های تقویت‌ شده‌ای که امروزه بخشی از پنجره‌های خلبانان را تشکیل می‌دهند، در آن زمان وجود نداشت. حتی مهم‌تر از آن، این شیشه‌ی جلو همچنان از اکریلیک قدرتمند استفاده می‌کند!

Plexiglas با دید باورنکردنی، هزینه تولید پایین، بدنه انعطاف پذیر و سهولت در ترکیب با مواد دیگر تأثیری محو نشدنی بر دنیای هوانوردی گذاشت.
کاربردهای رایج پلکسی گلاس

امروزه پلکسی گلاس، کاربردهای بسیار متنوعی دارد، از جمله:

چاپ سه بعدی مانند علائم
به عنوان یک مانع سلیقه ای برای نمایشگاه های تجاری
محافظت از گیاهان مانند گلخانه های پلاستیکی یا پلی تونل
پیانوهای شفاف
مبلمان شفاف و سایر لوازم خانگی خوش سلیقه

در زیر، به چند مورد از کاربردهای رایج پلکسی گلاس و اینکه چرا انتخاب خوبی برای این کاربردها است، خواهیم پرداخت.

پلکسی گلاس در گلخانه ها پلاستیکی

پلکسی گلاس یک مورد محبوب برای گلخانه ها و تونل های پلی است. این به این دلیل است که باران شدید را دفع می کند، اما اجازه می دهد تا اشعه های خورشید با کمترین کاهش در حالی که گرما را به خوبی حفظ می کند، وارد شوند. حفظ دمای ثابت با بارندگی کنترل شده کلیدی برای جاه طلبی های باغبانان است، به خصوص اگر قصد دارید گیاهانی را پرورش دهید که بومی آب و هوای شما نیستند.

برای باغبانان در همه جا ایده آل است زیرا:

در اثر باد از بین نمی رود
به گیاهان شما اجازه می دهد نور خورشید کافی داشته باشند
می تواند در برابر تگرگ و طوفان مقاومت کند
به راحتی آسیب نمی بیند

خرید پلکسی گلاس از پلکسی امکان پذیر شد!
خرید پلکسی گلاس

فروشگاه آنلاین پلکسی گلاس پلکسی، واقع در بازار پامنار تهران و فروشگاه، ارائه دهنده بهترین ورق پلکسی گلاس و قیمت هایی مناسب به جهت خرید آسان پلکسی های ترنسپرنت ، شفاف ، مات و شیشه ای و یخی در خدمات شما مشتریان عزیز می باشد.

ما در فروشگاه آنلاین پلکسی گلاس AryaPlexy کوشیده ایم که تمام رضایت شما را با ارائه محصولاتی با کیفیت و خریدی عالی جلب کنیم و برای خود حفظ نماییم شما به راحتی می توانید در سایت ما اقدام به مشاهده انواع ورق پلکسی گلاس و طلق پلکسی کنید تا نیاز خود را به راحتی و با آرامش و اطمینان خاطری رفع کنید.

پلکسی گلاس از کجا بخریم؟ پلکسی گلاس و کاربردهای آن بسیار متنوع و گسترده بوده و طراحی متناسب با کاربرد از جمله نکات مهمی است که باید در فاز طراحی‌ مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل مشاوره با یک گروه متخصص و کارآزموده در این خصوص ضروری است و می‌تواند موفقیت هر تولیدکننده و طراحی را تضمین کند. گروه تخصصی پلکسی با گردآوری بیست سال تجربه و دانش در زمینه طراحی و اجرای انواع پلکسی گلاس، با پرسنلی مجرب و متعهد، بار ارائه انواع خدمات فنی، مشاوره و فروش، در تمام مراحل پروژه در کنار مشتریان خواهد بود. نکته قابل توجه آن است که خرید پلکسی گلاس از پلکسی امکان پذیر شد! شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت و خرید پلکسی گلاس به مجموعه پلکسی مراجعه نمایید.

به نقل از خبرگزاری آنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا