آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

خبر مهم وزیر کشور درباره تردد زائران اربعین از مرزها

اداکسو

به انتشار از سایت معرفت نیوز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور، امروز(۲۱ تیر) در مرز خسروی در جمع خبرنگاران، با اشاره به بازدید با همتای عراقی خود از مرزهای مشترک دو کشور برای تسهیل در تردد زوار اربعین، گفت: امروز(پنجشنبه) این بازدید از مرز خسروی آغاز شده و در ادامه از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه هم بازدید خواهیم کرد.

بنابر گزارش ایسنا، وی افزود: در جلسه‌ای که امروز در مرز خسروی داشتیم توافقات خوبی در خصوص حمل و نقل و حضور مواکب در عراق صورت گرفت. در این جلسه در خصوص رفع و رجوع برخی اشکالات در مرزها هم صحبت هایی صورت گرفت.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم مطرح شده طرح امام سجاد(ع) است که در آن ارتباطات الکترونیکی مشترک در برخی مرزهای تردد زوار از جمله مرز خسروی برقرار شده و با توجه به شناسایی زودهنگام زوار، تردد هر زائر به کمتر از چند ثانیه کاهش می‌یابد. همچنین توافقاتی در خصوص کمک رسانی به حمل و نقل زوار در کشور عراق صورت گرفت و قرار است برخی مواکب بتوانند نیازمندی های آن سوی مرز را برطرف کنند.

وی در ادامه از فعال بودن شش مرز در اربعین امسال جهت تردد زوار خبر داد و افزود: امسال تردد زوار را از مرزهای خسروی، مهران، چذابه، شلمچه، باشماق و تمرچین خواهیم داشت. علاوه بر اینها مرز سومار برای حمل و نقل مواکب فعال خواهد بود.

وی با اشاره به تردد بیش از ۴.۲ میلیون زائر در اربعین سال گذشته گفت: امسال با توجه به گرمای شدید هوا نمی توان پیش بینی در این زمینه داشت، اما برای تردد بیش از این تعداد آمادگی داریم.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق هم در جمع خبرنگاران از هماهنگی های صورت گرفته در خصوص تردد زوار و برپایی مواکب خبر داد. مرز منذریه – خسروی در اربعین امسال ۲۴ ساعته خواهد بود.

29215

محتوای منتشر شده به صورت خودکار از رسانه ی معتبر خبرگزاری خبر آنلاین جمع اوری شده است و معرفت نیوز در قبال محتوای منتشر شده هیچ مسئولیتی ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا