آخرین و مهمترین اخبار سیاسی

حجت‌الاسلام حاج ‌علی‌اکبری: اهالی شعر و ادب به معرفی امر به معروف و نهی از منکر بپردازند

حجت‌الاسلام حاج ‌علی‌اکبری: اهالی شعر و ادب به معرفی امر به معروف و نهی از منکر بپردازند

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور از اهالی شعر و ادب خواست دست به دست هم دهند ‌و بهتر به معرفی امر به معروف و نهی از منکر بپردازند.

حجت‌الاسلام حاج ‌علی‌اکبری: اهالی شعر و ادب به معرفی امر به معروف و نهی از منکر بپردازند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج ‌علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور امروز ( دوشنبه) با حضور در آیین آغاز به کار سومین کنگره شعر و داستان امر به معروف و ‌نهی از منکر با تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع) گفت: موضوع کنگره که امر به معروف و نهی از منکر است، موضوع مظلومی به شمار می‌رود و جا دارد از منظرهای مختلفی به آن پرداخته شود که البته یکی از این منظرها که می‌تواند اثرگذار باشد، شعر و داستان است.

وی ادامه داد: اگر اهالی شعر و ادب دست به دست هم دهند ‌و بهتر به معرفی امر به معروف و نهی از منکر بپردازند، کارنامه خوبی در فعالیت آن‌ها رقم خواهد خورد.

حجت‌الاسلام روح‌الله مختاری، رئیس سومین کنگره شعر و داستان امر به معروف و‌نهی از منکر و امام جمعه ساوجبلاغ، نیز ضمن تسلیت شهادت امام صادق علیه‌السلام اظهار داشت: کنگره ملی شعر و داستان امر به معروف و نهی از منکر با نگاه ایجاد انس و الفت بین جامعه که مخاطب این امر هستند، فعالیت خود را آغاز کرد تا اگر فاصله‌ای بین مردم ‌‌و این امر الهی قرار دارد، برداشته شود.

وی با بیان اینکه برای برداشته شدن گارد اجتماعی از نهی از منکر تلاش کردیم از ظرفیت هنر استفاده کنیم، ادامه داد: این کنگره در نخستین دوره با موضوع شعر فعالیت خود را آغاز کرد و در دومین سال ادبیات و داستان هم به آن افزوده شد و امسال سومین دوره کنگره، در بخش شعر و داستان امر به معروف و‌نهی از منکر برگزار می‌شود.

رئیس سومین کنگره شعر و داستان امر به معروف و‌ نهی از منکر با اشاره به ظرفیت بین‌المللی شدن این کنگره، تصریح کرد: این ظرفیت را شاهد بودیم که برخی از کشورهایی همچون استرالیا آثاری در این جشنواره ارسال کردند که این امر نشانگر ظرفیت بالای چنین موضوعات و‌کنگره‌هایی است.

وی با بیان اینکه امام راحل بزرگ‌ترین معروف که در دل آن هزاران معروف نهفته است، یعنی نظام انقلاب اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند، گفت: در این کنگره سعی داریم بدنه شعر ‌و ادب کشور و فعالان این عرصه که اهل هواداری از انقلاب هستند، در مسیر امر به معروف ‌نهی از منکر هم قرار دهیم. البته بخشی از فعالیت اهالی فرهنگ‌و‌شعر را در اغتشاشات اخیر دیدیم که حاصل آن کتاب «برای وطن» در دفاع از خون شهدا و انقلاب بود.

حجت‌الاسلام مختاری خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین منکر، حکومت طاغوت در مقیاس ملی و استکبار جهانی است که امروز شعرای جهان اسلامی و جبهه مقاومت و آزادی خواه پای کار مبارزه با ظلم ‌و ستم آمدند که مصداق آن مبارزه با ظلم ظالمان در یمن، کشمیر‌، فلسطین و عراق و … است.

وی با بیان اینکه امروز مردم شریف ایران منتظر نگاه دوستانه در راهبری اجتماعی به سوی سعادت هستند، ادامه داد: مردمی که پای دستورات اسلام می‌خواهند بایستند، باید دلسوزی پیامبر اعظم (ص)، امامان و امام حاضر جامعه را درک کنند ‌‌که البته برای تحقق آن اهالی شعر و ادب نقش مهمی داشته و بار سنگینی بر دوش دارند.

امام جمعه ساوجبلاغ با اشاره به فرمایشات رهبر معظم ‌انقلاب در بازدید از سی ‌و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تصریح کرد: حضرت آقا روز گذشته درباره ادبیات کودک ‌و نوجوان هم به موضوعاتی اشاره کردند. بر همین اساس، ما بخش ویژه سومین کنگره شهر و ادبیات امر به معروف و نهی از منکر را ‌به فرمایش معظم‌له اختصاص می‌دهیم ‌‌و به این ترتیب تمرکز ما در این کنگره بر ادبیات کودک و ‌نوجوان خواهد بود که امیدواریم بتوانیم قدمی برای بسترسازی تحقق تمدن نوین اسلامی ‌‌و ظهور مهدی موعود برداریم.

همچنین در این مراسم استاد ولی‌الله کلامی، سید حمید برقعی، میلاد عرفان‌پور، احمد حسینی از پاکستان ملقب به شهریار این کشور، محدثه آشتیانی، حیدر جعفری از هند، قاسم صرافان، مرتضی امیری اسفندقه‌، سیده کبری حسینی بلخی‌ از افغانستان به شعرخوانی پرداختند.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا