آخرین و مهمترین خبرهای اجتماعی

جلوگیری از فک پلمب مشعل های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری اصفهان

جلوگیری از فک پلمب مشعل های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری اصفهان

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تذکر به وزیر نفت برای اجتناب از فک پلمپ مشعل های مازوت نیروگاه شهید منتظری شاهین شهر خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهارکرد: در نامه ای به وزیر نیرو تذکر دادم که هرگونه تصمیم گیری برای فک پلمب مشعل های مازوت و تغییر نوع سوخت نیروگاه شهید منتظری شاهین شهر شهر اصفهان از گاز به مازوت، اقدامی خطرناک است و با سلامت مردم این گونه رفتار نکنید!

وی افزود: پیگیری های مستمر چندین ساله منجر به دستور مقام قضایی در سال ۹۳ برای پلمب مشعل های مازوت نیروگاه برق شهید منتظری شاهین شهر اصفهان شده و شرکت مذکور موظف به استفاده از سوخت گاز شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون زمزمه هایی مبنی بر اتخاذ تصمیمی خطرناک برای استفاده از سوخت مازوت شنیده می شود، تصمیمی که منجر به انتشار گازهای سمی در مناطق مسکونی مجاور نیروگاه و به خطرافتادن سلامتی مردم خواهد شد. ضرورت دارد به جهت حفظ آرامش و سلامت مردم از هرگونه تغییر در نوع سوخت نیروگاه اجتناب شود.

گفتنی است با توجه به کاهش انرژی گاز زمزمه استفاده از مازوت در صنایع و نیروگاه ها مطرح است چراکه در تابستان به علت محدودیت های تامین برق، صنایع به ویژه فولادی و سیمانی متضرر شدند. از سوی دیگر جواد اوجی وزیر نفت دولت سیزدهم، چندروز پیش، از کمبود ۲۵ درصدی ذخایر و مخازن سوخت مایع نیروگاه ها نسبت به سال گذشته خبر داد و گفته است امسال در فصل سرما روزی تا ۲۰۰ میلیون مترمکعب کمبود گاز داریم.

46

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا